25/10/2020
Tags Yuri Kim

Tag: Yuri Kim

Yuri Kim, apel shqiptarëve për COVID-19: Rrini në shtëpi, duhet disiplinë...

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim në një video-mesazh në rrjetet sociale ka zbardhur detaje nga takimi që zhvilloi sot me Presidentin Ilir Meta...

Koronavirusi, Yuri Kim: 100 milionë $ për Shqipërinë dhe vendet e...

Ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim, ka njoftuar se SHBA-ja do të japë 100 milionë dollarë për vendet e prekura nga koronavirusi. Kjo shumë...

Yuri Kim-prokurorëve: Mos lejoni fajtorët të shpëtojnë

Gjatë një konference të organizuar mbi sfidat e prokurorisë, ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim tha se 2020-a është një vit i madh për...

Yuri Kim sheh nga afër pasojat e tërmetit në Durrës: Do...

Ambasadorja amerikane Yuri Kim tha se kishte zgjedhur që vizitën e parë jashtë Tirane ta bënte në Durrës, për të shprehur solidaritetin ndaj popullit...

Yuri Kim takon ministren Balluku: Të  krijojmë oportunitete për investitorët amerikanë

Yuri Kim vijon turin e prezantimit te saj si ambasadore e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë. Ambasadorja amerikane ishte sot në ministrinë  e...

Rama takon ambasadoren Kim: Qeveria miratoi paketën anti-KÇK

Yuri Kim vijon turin e prezantimit te saj si ambasadore e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë. Paradite e së premtes, Kim ishte...

Ambasadorja amerikane: Prioritetet e mia në Shqipëri

Nga Yuri Kim* Faleminderit të gjithëve që më jeni bashkuar sonte. Jam e prekur nga pritja e ngrohtë që kam marrë në Shqipëri. Tani e...

Lufta kundër krimit dhe korrupsionit, prioritet i ambasadores së re amerikane

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim, u takua sot me Ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj. Gjatë takimit, Ambasadorja rikonfirmoi mbështetjen...

Integrimi dhe ushtria, të parat në axhendën e takimeve të ambasadores...

Yuri Kim, ambasadorja e re e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri ka nisur sot valën e takimeve me përfaqësuesit politikë në vend, për të...

Yuri Kim: Amerika ka qenë dhe do të jetë gjithnjë pranë...

Pasi i dorëzoi Letrat Kredenciale Presidenti të Republikës, Ilir Meta, ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, mbajti fjalimin e parë publik...