01/08/2021
Tags Zgjedhjet e 25 prillit

Tag: zgjedhjet e 25 prillit

Basha nuk “dorëzohet”: Jemi më të fortë, betejën do ta çojmë...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në reagimin e parë pas humbjes së zgjedhjeve, ka akuzuar qeverinë për manipulimin e procesit. Sipas tij, qeveria bleu...

Rama mban fjalimin e fitores: Më e vështira, më e madhja...

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalimin e fitores në sheshin ‘Skënderbej’. Ai e konsideroi “fitoren më të vështirë, më të madhe dhe më të...

Besa Shahini: Albin Kurti la shije të keqe në Shqipëri, mori...

Ish-ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka kritikuar Albin Kurtin se e filloi mandatin e tij si kryeministër i Kosovës duke bërë opozitë në Shqipëri. Përmes...

BE deklaratë për zgjedhjet në Shqipëri: Palët të pranojnë rezultatin

Në një deklaratë të përbashkët, përfaqësuesi i Lartë për Politikën e Jashtme të BE-së Jose Borrel dhe komisioneri për zgjerimin Oliver Varhely u bëjnë...

Një akt qytetarie nga Saranda: Përqafim mes dy kandidateve rivale

Kandidatet e Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike në Sarandë kanë dhënë një shembull qytetarie. Anila Denaj, e cila është edhe ministre e Financave, është...

3 mandate për PS në Gjirokastër, Bledi Çuçi: Rezultat historik

Partia Socialiste ka fituar bindshëm në Qarkun e Gjirokastrës, duke nxjerrë 3 mandate deputetësh. Partia Demokratike mori 1 mandat, ndërsa LSI nuk arriti të...

Rama citon Michael Jordan: Ju pres në orën 18.00 në Sheshin...

Kryeministri Edi Rama e nisi ditën duke cituar Michael Jordan, ish-basketbollistin e famshëm amerikan, duke qenë se dhe vetë ka luajtur dikur si i...

Numërimi i votave drejt fundit, si ndahen mandatet në të gjitha...

Numërimi i kutive të votimit po shkon drejt fundit në të gjithë vendin. Në disa qarqe janë mbyllur numërimet, ndërsa në disa të tjera...

DASH: SHBA pret nga udhëheqësit shqiptarë të pranojnë vendimin e votuesve

“Shtetet e Bashkuara presin nga kandidatët dhe udhëheqësit (e Shqipërisë) që të pranojnë vendimin e votuesve kur të përfundojë numërimi i votave”, tha për...

Përfundon numërimi në qarkun e parë në vend, ndahen edhe mandatet

Qarku Kukës ka përfunduar numërimin e votave. Kukësi si gjithmonë, nuk ka pasur surpriza në rezultate: Partia Demokratike ka siguruar dy mandate, ndërsa Partia...