01/08/2021
Tags Zgjedhjet e 25 prillit

Tag: zgjedhjet e 25 prillit

18 bashkitë ku ka përfunduar numërimi, kush ka fituar

Numërimi i fletëve të votimit ka mbaruar në 18 bashki të vendit. Pjesa më e madhe e tyre është fituar nga Partia Socialiste. Nga ana...

A janë hapur përpara kutitë e “majta”? Celibashi jep përgjigjen zyrtare

Komisioneri Shtetëror Zgjedhor, Ilirjan Celibashi ka reaguar në lidhje me deklaratat e opozitës gjatë ditës së kutitë e votimit janë hapur në mënyrë preferenciale...

Yuri Kim: Disa kanë shpallur fitoren, por nuk kemi mbërritur ende...

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim, u kërkoi palëve të përfshira në zgjedhje që të ruajnë qetësinë, ndërsa votat e shqiptarëve numërohen. Në një prononcim të shkurtër...

PS mund thellë Metën në bastionin e Poliçanit. LSI “shkrihet” në...

Përfundon procesi i numërimit në bashkinë e Poliçanit, Qarku Berat. Rezultati ka nxjerrë fituese Partinë Socialiste me 3871 vota ose 65.97% të votave, Partia Demokratike...

Kreu i KQZ: Komisionerët t’i lënë historitë “u lodha apo u...

Kryetari i KQZ Ilirjan Celibashi u ka bërë thirrje komisionerëve të partive që të mos ndalojnë procesin e numërimit të votave. Bllokimi i punës me...

Celibashi: Numri i pjesëmarrësve në zgjedhje, 48.2%, por nuk është rezultati...

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, deklaroi se pjesëmarrja e votuesve në zgjedhje sipas të dhënave të KQZ-së është në nivelin e 48.2%. Megjithatë...

Exit Polli për Elbasanin dhe Durrësin: PS merr 8 mandate në...

Exit Pollet e Euronews Albania dhe MRB për qarkun e Elbasanit dhe Durrësit treguan se Partia Socialiste ka forcuar pozitat në Elbasan dhe është...

“9 mandate”, Balla: PS, rezultat historik në Elbasan në 30 vite

Përfaqësues politikë dhe mbështetës së Partisë Socialiste kanë nisur festën në Elbasan, me pretendimin se janë fitues në këtë qark. Simpatizantët e së majtës...

Rezultatet: Votat që kanë marrë PS, PD, dhe LSI në 3...

Ka nisur hapja e kutive në KZAZ-në e Pustecit të minoritetit maqedonas në Korçë. Kjo është njësia e parë ku tradicionalisht është e para që...

Bashkia e parë që nisi procesin e numërimit

Kryeqendra e pakicës maqedonase në Shqipëri, Pusteci, është bashkia e parë ku ka nisur procesi i numërimit të fletëve të votimit. Në këtë bashki...