20/09/2021
Tags Zgjedhjet e 25 prillit

Tag: zgjedhjet e 25 prillit

“Të presim procesin e numërimit”, Veliaj: Kemi fituar mbi 72 mandate

Drejtuesi politik i PS-së për Tiranën, Erion Veliaj, ka deklaruar se sondazhet dhe exit poll-et, nxjerrin fituese Partinë Socialiste në votimet e kësaj të...

Basha: Kjo është një fitore e qartë e Aleancës për Ndryshim

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pati një deklaratë të shkurtër për mediat teksa po bëhet gati të nisë procesi i numërimit të votave...

Rama thyen heshtjen: Votat janë ende në kuti, tani duhet të...

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar pas përfundimit të procesit të votimit se tani është momenti të dëgjohet populli. Ai u shpreh se nga procesi...

Meta: Askush të mos guxojë të cenojë këtë proces madhështor për...

Presidenti Ilir Meta, pas përfundimit të orarit zyrtar të votimit, u bëri thirrje komisionerëve dhe e numëruesve që të mos cenojnë “këtë proces madhështor...

Kryemadhi shpall fitoren. Yuri Kim: Mos supozoni rezultatet. PS falenderon patronazhistët

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka bërë projeksionin e saj pas mbylljes së procesit të votimit. Ajo tha se opozita e bashkuar ka fituar 85...

Exit Poll-i: PS merr 67-71 mandate, Tom Doshi surpriza e 25...

Euronews Albania ka publikuar të dhënat e para nga Exit Poll për 80% të të intervistuarve deri tani. Dimitris  Mavros, përfaqësues i MRB tha se...

Celibashi: Brenda 48 orëve do të mësojmë se cili është fituesi

Pasi përfundoi procesi i votimit, tashmë radha i kalon lëvizjes së kutive drejt qendrave të numërimit dhe numërimit të fletëve të votimit. Komisioneri Shtetëror...

Vjen reagimi i parë nga selia e PS për pjesëmarrjen në...

Kur kanë mbetur më pak se 60 minuta nga mbyllja e orarit zyrtar të procesit të votimit, nga selia rozë ka ardhur thirrja e...

A i sheshoi marrëdhëniet me ambasadoren Kim? Flet presidenti Meta

“Marrëdhëniet e Ilir Metës me SHBA-në kanë qenë dhe janë më të shkëlqyera”. Është kjo përgjigjja që dha presidenti Ilir Meta teksa u pyet...

Basha në Durrës: Trokisni në dyert e atyre që nuk kanë...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndodhet për momentin në qytetin e Durrësit. Pas një takimi të shkurtër me strukturën e tij të qytetit...