20/09/2021
Tags Zgjedhjet e 25 prillit

Tag: zgjedhjet e 25 prillit

Dhuna në Maliq, çifti i bashkëshortëve akuzojnë dy vëllezërit, vëzhgues të...

Kanë dalë pamjet e dhunës ndaj çiftit në Maliq. Burrë e grua janë shfaqur të gjakosur duke lënë qendrën e votimit në fshatin Vashmi të...

Kim mesazh politikanëve nga Durrësi: Pranoni rezultatin e zgjedhjeve

Ambasadorja Yuri Kim e shoqëruar nga ambasadori Soreca kanë parë nga afër dhe procesin e votimit në Durrës. Kim në një deklaratë për mediat u...

Kush është vajza që shkoi krah Bashës për të votuar, në...

Lulzim Basha u drejtua sot për në qendrën e votimit, jo me bashkëshorten Aurelën, por me një vajzë identiteti i së cilës nuk është...

Voton Fatos Nano: Erdha që të nxis pjesëmarrjen në votime

Ish-Kryeministri Fatos Nano dhe bashkëshortja e tij Xhoana Nano kanë votuar mesditën e sotme në zonën e Mulletit në kryeqytet. “Unë besoj se sot mund...

Voton Rama: Zbrisni në fushë dhe gjuani penalltinë tuaj

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Linda Rama kanë ushtruar të drejtën e votimit. Rama pas votimit ka dhënë një deklaratë për...

Voton Berisha: Megjithë përpjekjet antiligjore, votimi po ecën i sigurtë drejt...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka votuar mëngjesin e sotëm në shkollën “Kosova”. I shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Liri Berisha, ish-kreu i Partisë Demokratike ka apeluar...

Voton Manastirliu: Sot votohet për drejtimin që do të marrë vendi

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka votuar në shkollën “Jeronim de Rada”. Manastirliu iu bëri thirrje qytetarëve të votojnë masivisht për vendosur për drejtimin që...

Yuri Kim ndjek votimin në Shkodër: E përsëris, SHBA nuk mbështet...

Ambasadorja  e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Yuri Kim ndoqi nga afër procesin zgjedhor në një qendër votimi në Shkodër këtë të diel. Gjatë një...

Voton Albin Kurti: I ftoj të gjithë qytetarët që të respektojnë...

Në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit ka votuar dhe kreu i Vetëvendosje dhe njëkohësisht kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i cili është i pajisur...

Soreca ndjek procesin nga afër: Ka shumë njerëz që po ndjekin...

Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca ka qenë sot në shkollën “Dora d’Istria” në kryeqytet për të parë nga afër procesin e votimit....