05/08/2021
Tags Zgjedhjet ne Kosove

Tag: zgjedhjet ne Kosove

Vjosa Osmani konfirmon koalicionin me Albin Kurtin: Nuk ka asnjë alternativë...

Vjosa Osmani, e cila ishte kandidate e LDK-së për kryeministre, ka pranuar se koalicioni i ri qeverisës në Kosovë do të formohet me Lëvizjen...

Albin Kurti: Nëse qeveria nuk bëhet me LDK-në, sërish zgjedhje

I ftuar në KTV, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosja, Albin Kurti, është shprehur se mund të ketë një takim ditën e enjte me Vjosa Osmanin...

Çfarë presin dhe çfarë mund të bëjë Albini

Nga Dritan Hila Ka një pritshmëri të madhe nga Vetëvendosja dhe lideri i saj për ndryshimin e gjendjes në Kosovë. Shteti tashmë 20-vjeçar ka kaluar një...

Serbët, taksa dhe bashkimi me Shqipërinë, Albin Kurti rrëfen se çdo...

Albin Kurti, në një intervistën për të përditshmen vjeneze “Standard”, ka theksuar se nëse bëhet kryeministër, ai do të nisë dialogun me serbët e...

Në Kosovë troket ora e politikës reale

Dy parti me orientime diametralisht të kundërta duhet ta avancojnë tani dialogun e vështirë me Serbinë. Një marrëveshje është e domosdoshme për Kosovën, mendon...

Kadri Veseli turpëroi Tiranën

Nga Skënder Minxhozi Në fakt s’na ka turpëruar vetëm ai. Na ka turpëruar e gjithë klasa politike kosovare, e cila i tregoi pjesës tjetër të...

Vuçiç është i bindur se bisedimet me Vetëvendosjen do të jenë...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se Lista Serbe arriti fitoren më bindëse në historinë e saj në këto zgjedhje duke fituar dhjetë...

“Prej mbrëmë ka shpresë, sepse dje pati guxim. Erdhi dita”

Nga Albin Kurti Mirëmëngjes të dashur qytetarë, Prej mbrëmë ka shpresë. Sepse dje pati guxim. Ju votuat masivisht duke bërë që opozita e deridjeshme të korrë...

Gruaja e parë dhe “Che Guevara”, çfarë shkruajnë media ndërkombëtare për...

Mediat e huaja shkruajnë për gruan e parë e kandiduar si kryeministre dhe “Che Guevarën e Kosovës”, duke cilësuar rezultatet e zgjedhjeve si një...

Çfarë tha Albin Kurti për Shqipërinë në konferencën e parë pas...

Albin Kurti i cili ka fituar zgjedhjet në Kosovë ka përmendur edhe Shqipërinë në konferencën e parë për media pas daljes së rezultateve të...