06/12/2022
Tags Zgjedhjet vendore

Tag: zgjedhjet vendore

Shefja e OSBE/ODIHR: Votuesit ishin nën presion nga të gjitha partitë

Shefja e misionit të OSBE / ODIHR në Tiranë, Audrey Glover, tha gjatë raportit paraprak mbi zgjedhjet vendore tha se ato u mbajtën pa...

Nuk korrespondojnë shifrat, Zguri: Paaftësi ose tregues parregullsie

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri, deklaroi se mospërputhja e numrit të votave me votuesit “mund të jetë tregues paaftësie në dokumentim,...

Meta në plazh edhe sot: E di që do më kritikoni,...

Presidenti Ilir Meta ndodhet në Gjirin e Lalëzit, ku është takuar me dy vëzhgues ndërkombëtarë të zgjedhjeve të 30 Qershorit. Kreu i shtetit thotë se...

Mospërputhja e shifrave, KQZ: Nuk janë rezultate përfundimtare

Pas evidentimit të rasteve në disa Bashki të vendit ku numri i votave del më i lartë se numri i votuesve, Komisioni Qëndror i...

Meta ironizon zgjedhjet: Më duhet të “shpik” dekoratën e “Heroit të...

Presidenti Ilir Meta ka reaguar një ditë pas zgjedhjeve të 30 Qershorit. Nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook, Meta shkruan: “Urime të gjithë qytetarëve...

Votimet e qeta, pas bojkotit të opozitës tërheqin vëmendjen e medias...

Zgjedhjet e kundërshtuara lokale në Shqipëri u zhvilluan në qetësi të plotë, pavarësisht thirrjes për bojkot nga ana e opozitës së qendrës së djathtë...

Ja bashkitë ku ka përfunduar numërimi: Emrat e kryebashkiakëve të rinj

Sipas shifrave të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në të gjithë territorin e Shqipërisë më 30 qershor votuan 771 863 qytetarë, ose 21.6%. Bashkitë ku ka...

Këto janë bashkitë ku pati pjesëmarrje të lartë dhe ku qytetarët...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë publike rezultatet e votimit të 30 qershorit në 61 bashkitë e vendit. 21.6% është pjesëmarrja në rang vendi,...

Mesazhi i Ramës për opozitën: Nuk iki! Paqe politike dhe marrëveshje...

Kryeministri Edi Rama deklaroi gjatë konferencës për mediat se “nuk iki megjithëse e di mirë sesa shumëfish është sfida e shlyerjes së tij nëse...

Edi Rama: Fitorja më e vështirë ndonjëherë

Kryeministri Edi Rama doli në një konferencë për shtyp në orën 21:00 të së dielës, ku deklaroi se “sot fitoi e ardhmja, fitoi shteti,...