17/05/2022
Tags Zjarret ne australi

Tag: zjarret ne australi

Zjarret në Australi/ Mision sekret shpëton “pemët e dinozaurëve”

Një mision sekret shpëtoi nga zjarret zonën e fundit natyrore të mbetur të Australisë për pishat Wollemi, pemë parahistorike, e zbuluar në 1994, njoftuan...

NASA paralajmëron: Tymi nga Australia, së shpejti qarkullim rreth Tokës

Agjensia e Hapësirës së Shteteve të Bashkuara (NASA) ka paralajmëruar se tymi i shkaktuar nga zjarret në Australi së shpejti do të rrethojë Tokën. Zjarret...

Pse po hidhet ushqim mbi zjarret në Australi?

Shërbimet e mbrojtjes së kafshëve në Uellsin e Ri Jugor kanë shpërndarë karota me anë të helikopterëve, për të ndihmuar kafshët e egra që...

19 foto tronditëse: Australia para dhe pas zjarrit apokaliptik

Vatrat e zjarrit prej disa muajsh vijojnë të djegin Australinë dhe iu kanë marrë jetën 26 personave dhe miliona kafshëve në kontinent. Sipërfaqe të mëdha...

Zjarri i izoloi, Marina australiane dërgon 3000 litra birrë në qytetin...

Në një kohë kur Australia është përfshirë nga flakët dhe e gjithë bota është angazhuar për ta ndihmuar, një qytezë e vogël bregdetare është...

Zjarret në Australi, përgjysmohen koalat në Ishullin Kangur

Zjarret në Australi kanë vrarë 25 000 koala në Ishullin Kangur. Kjo do të thotë se është shuar gjysma e popullsisë së koalave në këtë...

ANALIZA: Pse Australia po përjeton apokalipsin e zjarrtë?

Zjarret e Australisë janë një nga më të mëdhatë në historinë e vendit dhe nuk ka asnjë tw dhwnw se nxehtësia dhe “era e...