19/10/2021
Tags Zvicra

Tag: zvicra

Koronavirusi, Zvicra lejon qëndrimin përtej afateve për qytetarët shqiptarë

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme bëri të ditur se Zvicra ka vendosur që të mos marrë parasysh tejkalimin e afateve të lejuar...

Zviceranët, në referendum për shkak të avionëve luftarakë

Parlamenti zviceran kërkon miratojë blerjen e një sasie avionësh luftarakë për 5.1 miliardë euro, por kjo ka hasur në kundërshti, gjë që menjëherë po...

Plas në Zvicër / Shaqiri dhe Xhaka, përplasje për shiritin e...

Xherdan Shaqiri e ka shokuar kombëtaren e Zvicrës. Të premten e kaluar, mesfushori shqiptar, 27 vjeç, ka hequr dorë vullnetarisht nga ndeshja e radhës...

Përse zviceranët preferojnë paratë cash?

Zvicra ka përmbysur tendencat ndërkombëtare, duke ri stampuar kartëmonedhën me vlerën më të lartë prej 1000 frangash zvicerane. Kartëmonedha e re ka prerje më...

Misteri i një qyteti zviceran i fiksuar pas numrit 11 (FOTO)

Solothurn është kryeqyteti me të njëjtin emër i kantonit të Svazilandit në veriperëndim të vendit, që ndodhet në brigjet e lumit Are dhe nën...