Aktualitet Tërmetet/ 25 lëkundje të forta toke në Shqipëri

Tërmetet/ 25 lëkundje të forta toke në Shqipëri

Nga tërmeti 5.6 rihter dhe që është ndjerë 7.5 ballë, në Shqipëri kanë rënë edhe 25 tërmete të tjerë me forcë më 3.

Ndërsa shërbimi sizmiologjik regjistroi mbi qindra lëkundje toke që nga goditja e parë.

Në Durrës kryesisht por edhe në Tiranë shumë banorë e kaluan natën jashtë për shkak të frikës nga lëkundjet e forta të tokës.