Extra Tërmeti i fuqishëm, Rita Ora kërkon ndihmë për shqiptarët

Tërmeti i fuqishëm, Rita Ora kërkon ndihmë për shqiptarët

Tërmeti i fuqishëm që tronditi Shqipërinë të shtunën ka solidarizuar dhe Rita Orën.

Këngëtarja kosovare ka postuar një “Instastory” në llogarinë e saj në Instagram ku shkruan: “Një tërmet ma magnitutë 5.6 ka goditur Shqipërinë, shumë pranë ku kam lindur unë. Klikoni më poshtë për të ndihmuar UNICEF për fëmijët e prekur nga katastrofa kudo që janë,”.

Kujtojmë se Rita është ambasadore e UNICEF, e se disa muaj më parë vizitoi fëmijët në Kosovë.