Aktualitet Tinka Kurti shtrohet me urgjencë në spital

Tinka Kurti shtrohet me urgjencë në spital

Teksa të gjithë prisnim ta shihnim në skenë në “Carmen” opera e famshme nga Gëzim Myshketa, aktorja e madhe Tinka Kurti është shtruar me urgjencë në spital.

Mësojmë se Tinka Kurti është ekzaminuar pranë Spitalit Amerikan 3 me probleme në mushkri dhe gjithë stafi është mobbilizuar për të shpëtuar shëndetin e aktores.

Pranë aktores gjendet baritone Gëzim Myshketa që ndodhet në Tiranë për të përgatitur shfaqjen “Carmen”. Lajmi është bërë i ditur në faqen e Olti Currit në facebook.