Aktualitet U arrestuan si pjesë e grupit “Bajri”, gjykata shpall të pafajshëm trajnerin...

U arrestuan si pjesë e grupit “Bajri”, gjykata shpall të pafajshëm trajnerin e Kombëtares dhe ish-boksierin

Gjykata e Shkodrës ka vendosur të lirojë dhe të shpallë të pafajshëm ish-portierin e Vllaznisë dhe ish-trajnerin e kombëtares së femrave, Armir Grimën, Nelson Hysën dhe Fabiol Rexhepin. Grima u arrestua nën akuzën e trupimit të ndeshjeve dhe si për përfshirjen e tij në grupin “Bajri”.

Nelson Hysa

Në operacionin “Oaz” të zhvilluar nga Policia e Shtetit, prokuroria, shërbimet partnere dhe Shërbimi Informativ Kombëtar, u arrestua edhe Armir Grima.

Armir Grima

Grima është një nga portierët më me emër në futbollin shqiptar. Ai ka qenë portier i ekipit të futbollit të Vllaznisë në vitet 1998-2001, kohë kur ky ekip është shpallur kampion.

Prokurorja Edlira Cufi kërkoi pafajësinë për mungesë provash dhe gjykata dha pafajësinë për tre të akuzuarit.