Kulturë Vajza e Robert Aliaj fituese e “The Voice Kids” në Belgjikë

Vajza e Robert Aliaj fituese e “The Voice Kids” në Belgjikë

Spektakli The Voice Kids në Belgjikë ka një fituese shqiptare, Gala Aliaj.

Gala, vajza adoleshente e artistit shqiptar Robert Aliajt shkëlqeu në ‘The Voice Kids’ në Belgjikë duke e fituar kompeticionin, pas disa javëve konkurrimi.

Këngët që i dhanë fitoren mbrëmjen e së premtes ishin ‘Goodbye Yellow Brick Road’ nga Elton John dhe ‘Make You Feel My Love’ nga Adele.