Sport VIDEO/ Kroacia në finale, shikoni festën madhështore në Zagreb

VIDEO/ Kroacia në finale, shikoni festën madhështore në Zagreb

110
0
Shpërndaje

Kroacia arriti të shkruante historinë duke u kualifikuar për herë të parë në finalen e Kupës së Botës.

Skuadra e Daliç mposhti Anglinë me rezultatin 1-2, falë golave të Perisiç dhe Manxukiç.

Ndërkohë që më parë për Anglinë kishte shënuar Tripier.

Pas këtij kualifikimi një festë madhështore ka shpërthyer në Zagreb. Për më tepër shikoni pamjet.

Komento

Shkruani komentin tuaj
Ju lutem fusni Emër-in