Aktualitet Video/ Moti i keq mbërthen Tiranën, Durrësin e Lezhën

Video/ Moti i keq mbërthen Tiranën, Durrësin e Lezhën

Moti i keq ka mbërthyer kryeqytetin, Durrësin dhe Lezhën. Shirat e rrëmbyeshëm dhe vetëtimat kanë nisur në këto qytete.

Kështu reshjet e shiut që përfshinë qarkun e Lezhës sollën një sërë problematikash. Ne aksin Rreshen-Bukmire si pasoje e reshjeve ka patur serish rrëshqitje gurësh dhe dherash duke bllokuar kështu këtë aks.

Burime për Top Channel bëjnë me dije se automjetet e vogla nuk kalojnë dot si shkak i dherave dhe gureve te cilet jane ne rruge me veshtiresi kalojne vetem mjetet e tonazhit te rende.

Banoret kerkojne nderhyren e bashkise per pastrimin e rruges.