Aktualitet Vocaj: Ju tregoj bisedën me Cukun 15 minuta para vrasjes. E lam...

Vocaj: Ju tregoj bisedën me Cukun 15 minuta para vrasjes. E lam për kafe, por

Ish-drejtori i Policis s Tiran s, Tonin Vocaj, nj nd r miqt e bashk pun tor t m t af rt t Artan Cukut, sht i bindur se vrasja e tij lidhet me veprimtarin q ka kryer n Polici, duke p rfshir k tu edhe incidentin n Komisariatin nr.5, n vitin 2005.

Si nj nd r personat q sht angazhuar drejtp rdrejt n sqarimin e k tij incidenti sipas t drejt s zakonore, Vocaj shprehet se n vitin 2007 miku i tij sht shfaj suar moralisht para familjes Daka dhe opinionit publik.

N nj intervist p r gazet n Panorama , profesori i Akademis s Siguris tregon se t gjitha dyshimet dhe informacionet q ai ka p r k t ngjarje ia ka b r prezent grupit hetimor.

Nd rsa u b n thirrje edhe t gjith koleg ve t tij e t Artan Cukut q , n se kan dyshime apo t dh na, t b jn edhe ata t nj jtin verim.

Vras sit e Artan Cukut i mohuan Vocajt takimin e radh s me t , nj kafe q e kishin l n gjat nj komunikimi telefonik vet m nj erek ore para se t ndodhte ngjarja.

Un me Tanin takohesha shpesh dhe jan t rralla dit t q ne t mos kemi biseduar n telefon me nj ri-tjetrin. P r her t fundit kam folur me t n telefon n or n 19:45 t dit s s ngjarjes dhe e lam p r t u takuar pas nj ore p r t pir kafe. Por ky takim nuk u b kurr , pasi dora kriminale nuk na lejoi – thot ai.

Por, sipas tij, nuk arrijn t i mohojn kurr kontributin e jasht zakonsh m q Artan Cuku ka dh n gjat karrier s s tij n Policin e Shtetit.