Aktualitet Vrasja e 30-vjeçarit shqiptar në Londër, policia londineze arreston dy burra dhe...

Vrasja e 30-vjeçarit shqiptar në Londër, policia londineze arreston dy burra dhe një grua

Tre persona janë arrestuar lidhur me vrasjen me thikë të një shqiptari të identifikuar si Olsi Kuka.

30-vjeçari u gjet i vrarë në orët e para të mëngjesit të 11 majit në një lagje periferike në veri të Londrës.

Dy persona, të moshës 33 dhe 25 vjeç si dhe një grua 24-vjeçare janë arrestuar për akuzën e vrasjen të shtunën më 14 maj.

Burrat janë në arrest me burg, ndërsa gruaja pritet të dalë në gjykatë në mes të qershorit.

Edhe një 35-vjeçar u arrestua si i lidhur me krimin, por më pas u la i lirë.

Policia angleze kërkon ndihmë për të zbardhur vrasjen dhe ruan dhe anonimatin për ata që japin detaje që do të ndihmojnë për këtë ngjarje.