Aktualitet Vrasja e Fildes Hafizit, Manjani: E kam pasur studente, ishte ekselente

Vrasja e Fildes Hafizit, Manjani: E kam pasur studente, ishte ekselente

Ish-ministri i Drejt sis , Ylli Manjani tha n studion e lajmeve t Ora News se gjyqtaren e vrar nga ish-bashk shorti, Fildes Hafizi e ka pasur studente, duke theksuar se ajo ishte ekselente.

Ai tha se ajo ishte e para studente nga universitetet private q fitoi edhe shkoll n e Magjistratur s.

Manjani: E kam shprehur ndjesin time dit n q ndodhi ajo ngjarje e r nd , sht nj ngjarje makab r. sht nj betej e p rhershme me shoq rin shqiptare nd rmjet atyre element ve t barbaris me qytetarin . Un e kam njohur personalisht, e kam pasur studene dhe ka qen ekselente, nj nga ato studente q linte mbresa. sht e para n mos gaboj dhe e fundit student e universiteteve privat, fakultete t universiteteve private q fitoi edhe shkoll n e Magjistratur s. sht nj ngjarje shum e ve ante n k t rast dhe kjo e ka b r impresionante figurn e saj n komunitetin e jurist ve. Dhe un kaq mund t them p r ndjesit profesionale.