Aktualitet Vrasja e Pjerin Xhuvanit, Sokol Balla mesazh për Metën: Uroji për shënjestrën...

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, Sokol Balla mesazh për Metën: Uroji për shënjestrën e saktë

Gazetari Sokol Balla i ka adresuar një mesazh publik presidentit Ilir Meta lidhur me ngjarjen e Elbasanit.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Balla sjell në vëmendje gjuhën agresive dhe thirrjet për përplasje të kreut të shtetit.

“I thirre nën armë në mëngjes, ta dëgjuan fjalën në drekë. Tani dil dhe uroji për shënjestrën e saktë dhe këmbëzën e lehtë”, shkruan Balla.