Kryesore Zbardhen emrat e deputetëve që kanë firmosur për shkarkimin e Metës

Zbardhen emrat e deputetëve që kanë firmosur për shkarkimin e Metës

Mocioni i mazhorancës për të shkarkuar Presidentin Ilir Meta deri tani ka marrë 34 firma deputetësh.

Në krye të listës është Taulant Balla dhe Erjon Braçe, por vihet re mungesa e emrit të kryeministrit Edi Rama.

Mazhoranca miratoi të enjten në parlament edhe një rezolutë, kundë vendimit të Presidentit Ilir Meta, i cili shfuqizoi dekretin për zgjedhjet e 30 qershorit.

Kryeministri Rama dhe mazhoranca e quajnë vendimin e Presidentit Meta anti kushtetuese.

1-Taulant Balla

2-Erjon Braçe

3-Eduard Shalsi

4-Ervin Bushati

5-Bledar Çuçi

6-Antoneta Dhima

7-Almira Xhembulla

8-Adelina Rista

9-Blerina Gjylameti

10-Edlira Bode

11-Eglantina Gjermeni

12-Elisa Spiropali

13-Elona Hoxha

14-Evis Kushi

15-Klodiana Spahiu

16-Lindita Nikolla

17-Milva Ekonomi

18-Mimi Kodheli

19-Mirela Kumbaro

20-Ogerta Manastirliu

21-Olta Xhaçka

22-Senida Mesi

23-Titiana Piro

24-Vasilika Hysi

25-Vilma Bello

26-Ardiana Jaku

27- Xhavit Busha

28-Luan Duzha

29-Bujar Çela

30-Arben Kamami

31-Anduel Xhindi

32-Ilirjan Pendavini

33-Ardit Konomi

34-Florenc Spaho