Kryesore Zbardhet lista e plotë kandidatëve për deputetë të PS: Kush rrezikon

Zbardhet lista e plotë kandidatëve për deputetë të PS: Kush rrezikon

Rrezikojnë të mos zgjidhen deputetë Edi Rama, Taulant Balla, Pandeli Majko dhe Gramoz Ruçi. Digjen Mimi Kodheli, Fatmir Xhafaj, Ditmir Bushati dhe Elva Margariti.

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla, në një konferencë nga selia rozë, prezantoi emrat e 160 kandidatëve për deputetë.

“Secili përfaqëson një profesion, drejtuesit politik të qarqeve do të komunikojnë me gazetarët në ditët në vijim për të shpjeguar pse u zgjodhën këta persona”, u shpreh Balla.

Të gjithë drejtuesit kryesorë rrezikojnë të mos zgjidhen deputetë. Kështu, Edi Rama është i teti në listën e Durrësit dhe të Vlorës, Taulant Balla i teti në Elbasan, Pandeli Majko i 19-ti në Tiranë, Gramoz Rucci i dhjeti më Fier.

Kanë mbetur jashtë Parlamentit Mimi Kodheli (renditet e 21 në listën e Tiranës), Fatmir Xhafaj (i 23-ti në listën e Tiranës) dhe Ditmir Bushati që nuk është futur fare në listë.

Berat

 1. Hatixhe Konomi
 2. Bardhyl Kollçaku
 3. Fadil Nasufi
 4. Nasip Naco
 5. Blendi Klosi
 6. Sara Satka
 7. Jurgen Pushi
 8. Klajdi Qama
 9. Rabushe Hoxha

Dibër

 1. Lavdim Krrashi
 2. Aurora Marra
 3. Dionis Ymeri
 4. Melaim Damzi
 5. Spartak Koltraka
 6. Anisa Gjika

Durrës

 1. Milva Konomi
 2. Alban Xhelili
 3. Jurgis Çyrbja
 4. Klodiana Spahiu
 5. Ilir Ndraxhi
 6. Rrahman Rrahja
 7. Lefter Koka
 8. Edi Rama
 9. Ana Dhamo
 10. Artan Bitri
 11. Kejda Bejaj Ferra
 12. Arkend Balla
 13. Denis Deliu
 14. Klementina Meçe
 15. Erjon Meka

Elbasan

 1. Evis Kushi
 2. Klevis Xhoxhi
 3. Besjan Ajazi
 4. Desantila Tahiraj
 5. Sajmir Hasalla
 6. Florenc Spaho
 7. Luan Duzha
 8. Taulant Balla
 9. Albana Hana
 10. Enver Rroshi
 11. Briseida Gjoza
 12. Marsida Hyseni
 13. Shkelqim Bullari
 14. Kristaq Skenderi
 15. Endri Pepa

FIER

 1. Erion Braçe
 2. Petro Koçi
 3. Lindita Buxheli
 4. Bashkim Fino
 5. Baftiar Zeqo
 6. Antoneta Dhima
 7. Bujar Çela
 8. Ismet Beqiraj
 9. Tatjana Pirro
 10. Gramoz Ruçi
 11. Robert Bitri
 12. Mirza Petushi
 13. Arber Arapi
 14. Sokol Krasniqi
 15. Esiola Hoxha
 16. Erges Krakolli
 17. Adela Hysenaj
 18. Nimet Musai

Korçë

 1. Eni Zaka
 2. Ilirian Pendavinji
 3. Blerina Gjylameti
 4. Ilir Topi
 5. Olta Xhaçka
 6. Niko Peleshi
 7. Edlira Bode
 8. Bledi Çomo
 9. Besa Spaho
 10. Dhora Dajko
 11. Arian Jaupllari
 12. Vasil Sterjovski

Kukës

 1. Gerta Duraku
 2. Petrit Malaj
 3. Halim Dauti

Gjirokastër

 1. Mirela Kumbaro Furrxhi
 2. Laert Duraj
 3. Bledar Çuçi
 4. Artemis Malo
 5. Kosta Garo
 6. Kjara Adhami

Lezhë

 1. Lindita Nikolla
 2. Eduart Ndreca
 3. Shpresa Marrnoi
 4. Gentian Malotaj
 5. Benard Balaj
 6. Eueda Molla
 7. Erjola Ndoci
 8. Gjon Ndoci
 9. Lina Guri

Shkodër

 1. Edona Bilali
 2. Paulin Sterkaj
 3. Benet Beci
 4. Ilir Beqaj
 5. Frrok Gjini
 6. Lela Berdica
 7. Pal Peraj
 8. Kristian shkreli
 9. Diana Muriqi
 10. Jona Leqejza
 11. Alda Mema
 12. Kabir Fishta

Tiranë

 1. Luljeta Bozo
 2. Najada Como
 3. Ervin Bushati
 4. Ogerta Manastirliu
 5. Arben Ahmetaj
 6. Ulsi Manja
 7. Etilda Gjonaj
 8. Arben Pëllumbi
 9. Elisa Spiropali
 10. Belinda Balluku
 11. Toni Gogu
 12. Etien Xhafaj
 13. Ermonela Felaj
 14. Xhemal Qefaliaj
 15. Fidel Ylli
 16. Klotilda Ferhati
 17. Alqi Bllako
 18. Eduart Shalsi
 19. Pandeli Majko
 20. Plarent Ndreca
 21. Mimi Kodheli
 22. Dallendyshe Bici
 23. Fatmir Xhafa
 24. Ylli Shehu
 25. Alfred Muharremi
 26. Romina Kuko
 27. Edmond Rushi
 28. Spartak Braho
 29. Klodeta Dibra
 30. Ornaldo Rakipi
 31. Bora Muzhaqi
 32. Eljo Hysko
 33. Vaid Shaba
 34. Kledina Skendo
 35. Halit Valteri
 36. Tahir Muhedini

Vlorë

 1. Pranvera Resulaj
 2. Anduel Tahiraj
 3. Vullnet Sinaj
 4. Anila Denaj
 5. Niko Kuri
 6. Ilir Metaj
 7. Damian Gjiknuri
 8. Edi Rama
 9. Teuta Rama
 10. Ervis Mocka
 11. Alket Hyseni
 12. Laura Ferhati