Aktualitet Zbardhet ngjarja, arrestohet 37-vjeçari që qëlloi me armë në rrugën Bardhyl

Zbardhet ngjarja, arrestohet 37-vjeçari që qëlloi me armë në rrugën Bardhyl

Policia e Tiran s ka dh n detaje mbi ngjarjen e ndodhur mbr mjen e s mart s n rrug n “Bardhyl”, ku ka patur t sht na me arm zjarri.

Blut e kryeqytetit kan arrestuar nj shtetas dhe kan shpallur n k rkim nj tjet r.

I arrestuar sht 37-vje ari Sand r Dapaj, banues n Tiran dhe i d nuar m par , i cili sht kapur n flagranc n vendngjarje me arm zjarri t llojit “Beretta”.

Nd rkoh , u shpall n k rkim pronari i pik s s basteve sportive, shtetasi me iniciale K.S., 44 vje , banues n Tiran .

K ta dy shtetas, rreth or s 22:10, n pik n e basteve sportive jan p rfshir n nj konflikt p r motive t dob ta me shtetasit G.S., 35 vje , E.O., 35 vje (i d nuar m par ), Sh.F., 32 vje , E. B., 36 vje dhe O.Xh., 46 vje , t gjith banues n Tiran .

Si pasoj e konfliktit, shtetasi Sand r Dapaj ka q lluar n aj r me arm zjarri.

Gjat kontrollit rezultoi se pika e basteve nuk kishte licenc .