Aktualitet Dy tërmete brenda pak orësh në Shqipëri

Dy tërmete brenda pak orësh në Shqipëri

Lëkundje tërmeti janë regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në dy zona të vendit.

Sipas të dhënave bëhet fjalë për një tërmet me magnitudë 2.6 ballë që ka tronditur qytetin e Kukësit rreth orës 3:00 të mëngjesit.

Po kështu, sipas IGJEUM, (Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit) lëkundje tërmeti ka pasur edhe në Maliq të Korçës.

Tërmeti është regjistruar rreth orës 01:40 me magnitudë 2.7 ballë.