21/02/2020
Authors Posts by American Eye

American Eye

21192 POSTS 0 Komente

Operacioni kundër lojërave të fatit, policia jep detaje: 115 persona në...

115 persona janë vënë në pranga nga operacioni “Fati i lojërave” i realizuar gjatë mbrëmjes së të enjtes. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit,...

Historia e pabesueshme e diversantit/ Apostol Goci tregon angazhimin e amerikanëve...

Biznesmeni Apostol Goci ishte dje i ftuar në emisionin “Ftesë në 5” në Top Channel ku ka rrëfyer historinë e veçantë të Muhamet Hoxhës,...

Xhamajka mohon njohjen e Kosovës, Thaçi fajëson Çitakun

Ministrja e punëve të Jashtme të Xhamajkës ka mohuar mëngjesin e të premtes njohjen e Pavarësisë së Kosovës, duke shuar entuziazmin që mbërtheu mbrëmjen...

Bashkëpunimi me mafien italiane, mbetjet e rrezikshme u sollën në Vlorë...

40 metra kub lëndë e rrezikshme për jetën gjendet që prej datës 20 shkurt në Shqipëri, pasi u bllokuan në tragetin që vinte nga...

Çmimet Oscar/ Trump tallet me fitoren e filmit koreano-jugor, shënjestron edhe...

Presidenti amerikan Donald Trump, gjatë një tubimi në Kolorado, u tall me fitoren historike të filmit koreano-jugor “Parasite” në ceremoninë e çmimeve Oskar, duke...

“Besëlidhja” e Metës, Balla: Rruga evropiane nuk mund të pengohet nga...

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, u shpreh se “rruga evropiane e Shqipërisë nuk mund të pengohet nga asnjë kapriço personale e asnjë...

Tjetërsimi i pronave, kërkohet 3 vjet burg për ish-kryebashkiakun e Lezhës

Prokuroria kërkon tre vjet burg për ish-kryebashkiakun e Lezhës, Fran Frrokaj. Ish-kreu i bashkisë ishte pjesë e hetimit për dosjen e tjetërsimit të pronave tek...

Rama: E shkuara e Ballkanit shfaqet sot në formën e politikanëve...

Kryeministri Edi Rama mori pjesë sot në një takim të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal dhe Forumit Ekonomik Botëror për përshpejtuesin e konkurrencës dhe inovacionit...

Zbardhen angazhimet e sakta për tërmetin, cilat shtete ishin më dorëlëshuar

Komisioni Europian ka dhënë informacion lidhur me ndarjen e angazhimit prej 1.15 miliardë euro, që Shqipëria përfitoi si mbështetje për rimëkëmbjen pas tërmetit. Sipas Komisionit,...

Tragjike në Itali/ U ndje keq gjatë mësimit, humb jetën në...

Një 19-vjeçar shqiptar ka humbur jetën mëngjesin e së enjtes në Itali. Bëhet fjalë për Osvaldo Kenga, i cili po ndiqte normalisht mësimin, kur...