20/11/2018

POLITIKË

Taulant Balla, zhvillon një sërë takimesh me përfaqësues të Bundestagut gjerman

Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Gjermani, delegacioni shqiptar i kryesuar nga Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, zhvilloi...

AKTUALITET

KULTURË

Dua Lipa pas koncertit për Skënderbeun: Dashuria për rrënjët e mia...

Të hënën u zhvillua në Vatikan një koncert në nder të heroit tonë kombëtar Gjergj Kastriot Skëndërbeu. Pjesëmarrës në mbrëmjen e madhe ishin shumë emra...

OPINIONE

Fe ç’është, komb ç’është

Si Ilir Meta arriti të shpëtonte veten

PËRZGJEDHJA E EDITORIT

EXTRA

BOTA

Një rus në krye të Interpolit? Shtohen zërat kundër

Një kor gjithnjë e në rritje kritikësh ka bërë thirrje ndaj Intepolit, që të refuzojë kandidatin rus për të udhëhequr organizatën ndërkombëtare policore, për...

Gjibraltari bëhet çështje, Spanja kërcënon me votë kundër paktit të Brexit

Kryeministri spanjoll Pedro Sánchez ka thënë se Spanja do të refuzojë marrëveshjen e Brexit për largimin e Britanisë së Madhe nga BE, nëse nuk...

Kongresi amerikan ndryshon rregulloren për lejimin e shamisë

Kongresi amerikan pritet të ndryshojë rregulloren e brendshme, me iniciativë të një parlamentareje myslimane, për lejimin e mbajtjes së shamisë myslimane në sallën gjysmërrethore...

Trump sulmoi Clintonin. Por edhe Ivanka ka përdorur “e-mail” personal për...

Tashmë është e konfirmuar. Edhe Ivanka Trump ka përdorur “e-mail”-in e saj personal për të dërguar qindra mesazhe, në të cilat diskutohet mbi çështje...

SPORT

EKONOMI

SHËNDET

KURIOZITETE

Risia e Google Maps: Mund t’u dërgoni mesazhe bizneseve

Google vjen me një risi. Kompania e cila vitin e kaluar prezantoi mundësinë që përdoruesit mund tu dërgonin mesazhe bizneseve përmes profileve të tyre...

Apolloni, kush ishte Zoti i dritës, frymëzimit dhe artit

Ishte Zoti i dritës, arsyes, frymëzimit, artit, i parathënies, profetizimit. Pasi që kishte lidhur me Diellin, po ashtu, konsiderohej edhe si shërues i sëmundjeve të...

Çfarë domethënie ka numri dyzet (40) dhe numri dymbëdhjetë (12) në...

Dyzeta (40) Bibla përdor numrin 40 për të treguar përfundimin e përmbushjes. Ai është përdorur 146 herë në dyja Dhjatat. Dyzeta është numri tradicional hebraik...