Bota Dyshohet se ishte anëtar i një grupi kriminal, vritet shqiptari në Mal...

Dyshohet se ishte anëtar i një grupi kriminal, vritet shqiptari në Mal të Zi (Emri)

Një shqiptar është vrarë në Mal të Zi mëngjesin e sotëm në Tivar.

Sipas medias malazeze “Vijesti”, bëhet fjalë për Edmond Mustafën, i cili u qëllua me armë zjarri.

Kjo media raporton se viktima ka qenë anëtar i një grupi kriminal. Sipas dëshmitarëve okularë, viktima ka qenë me një grua në momentin kur u qëllua disa herë me armë zjarri. Autori, sipas dëshmitarëve, u largua me motor.

Policia malazeze ka ngritur postblloqe dhe është vënë në kërkim të autorit/ëve.