Horoskopi Fakte që ekzistojnë, por nuk thuhen asnjëherë për çdo shenjë të horoskopit

Fakte që ekzistojnë, por nuk thuhen asnjëherë për çdo shenjë të horoskopit

Në përgjithësi, ata që lexojnë rregullisht horoskopin e kanë një ide se cilat janë karakteristikat e secilës shenjë, por ne duam të njohim më shumë prej tyre; fakte që realisht ekzistojnë, veçori që shenjat kanë, por që nuk thuhen me zë të lartë, ndoshta sepse janë disi të fshehura.

DASHI

– Ata kërkojnë gjithmonë dashuri.

– Janë të zgjuar.

– Nuk u intereson shumë për ndjenjat e të tjerëve.

– Nëse i gënjen, i ke humbur.

– Qajnë shumë.

– Flasin shumë dhe shpesh bëhen të lodhshëm.

– I bëjnë njerëzit t’i besojnë.

– Nuk dorëzohen lehtë.

– Lëvizin shumë duart kur flasin.

– Kafshojnë shumë buzën.

DEMI

– Në pamje të jashtme duken shumë të qetë, por në fakt janë shumë nevrikë.

– Nuk e humbin kontrollin asnjëherë.

– Nuk kanë besim tek asnjë.

– Nëse do t’i lëndosh, prit më të keqen prej tyre.

– Kanë shumë ndjeshmëri për personat që duan.

– Janë miq shumë të mirë.

– Janë shumë selektivë kur vjen fjala për personat me të cilët kalojnë kohën.

– Janë moskokëçarës.

– Ju  përqafojnë vetëm kur keni ditëlindjen.

BINJAKËT

– Shumë emocional.

– Dinë shumë, por nuk tregojnë.

– Nuk duan t’ia dinë për gjumin.

– E kanë shumë bezdi kur situata bëhet e mërzitshme.

– Janë egocentrikë.

– Nuk e kanë kurrë gabim.

– Ata i shprehin ndjenjat në shumë forma, por kurrë me fjalë.

– Shpesh keqkuptohen.

– I mbulojnë ndjenjat e tyre me humor dhe indiferencë.

– Bëjnë këdo që të qeshë.

– Janë shumë të ndjeshëm, por do t’ju duhet kohë t’ua kuptoni këtë veçori.

– Kanë shumë pasiguri.

– Truri i tyre është gjithmonë i ngarkuar.

 GAFORRJA

– Mund të kujtoni se ju duan, por në fakt jo.

– Ata nuk dinë si t’i menaxhojnë ndjenjat.

– Bëjnë shumë drama.

– Mund të jenë shumë egoistë në raste të caktuara.

– Të paparashikueshëm.

– “Më lër rehat, por më jep vëmendje” – motoja e tyre.

– Celulari është pjesë e trupit të tyre.

– Janë shumë familjarë.

– Bëjnë shpesh viktimën.

– Japin këshillat më të mira, por nuk i zbatojnë.

– U qeshin të gjithëve.

– E vrasin shumë mendjen për të tjerët.

– Ata i duan shumë fëmijët.

– Nuk i lënë të tjerët t’i kuptojnë, ndaj shpesh keqkuptohen.

LUANI

– Kanë ide të qarta mbi jetën.

– Vlerësojnë shumë moralin.

– Kanë nevojë për konfirmim të vazhdueshëm.

– Nëse u bën 1 gjë, ta paguajnë me 10.

– Ju kuptojnë se çfarë doni prej tyre.

– Tallen me pasiguritë e të tjerëve.

– Bëjnë gjëra të mira për njerëzit, edhe pse nuk kanë qejf t’i thonë.

– Mund të jetojnë vetëm dhe nuk e kanë problem.

– Flasin me vete kur askush s’është pranë.

– Kanë pasiguri, edhe pse nuk duket.

– Janë të çmendur në shtrat.

– Në shumicën e rasteve fitojnë.

– Nuk duken kurrë sikur janë të ndjeshëm në sy të të tjerëve, por në të vërtetë janë.

VIRGJËRESHA

– Duken gjithmonë sikur duan të vrasin dikë.

– Lexojnë gjëra të çuditshme.

– Janë shumë të dedikuar dhe të ndihmojnë kur keni nevojë.

– Bëhen me nerva kur gjërat nuk janë bërë ashtu siç duan ata.

– Janë diku në mes introvertit dhe ekstrovertit.

– Kur nuk të duan më, s’të flasin fare.

– Nuk e durojnë dot kur të tjerët bëhen me nerva me ta, edhe kur është faji i tyre.

– Nuk e tregojnë lumturinë me entuziazëm.

PESHORJA

– Janë gjithnjë të dashuruar.

– Dëgjojnë muzikë të dobët.

– Shumë emocional.

– Nuk dinë asnjëherë se çfarë ndodh vërdallë.

– Bëhen të çuditshëm kur nuk janë rehat.

– Kanë gjithmonë mendime të mira për njerëzit.

– Janë kreativë.

– Skuqen shpejt.

– E kanë të vështirë të thonë jo.

– Lodhen shumë sepse duan që të gjithë të jenë të lumtur.

AKREPI

– Duan të duken si të fortë, por në fakt janë qaramanë.

– Kanë një mendje shumë perverse.

– Ata kanë hobi që i mbajnë sekret, pa i thënë.

– Ata vdesin të ndihen të dashuruar.

– Ofendohen shumë shpejt.

– Janë të frikshëm kur janë me nerva.

– Janë shumë tipa protektivë për njerëzit që duan.

– E urrejnë kur i injoroni.

– Thonë shaka në momentet më të papërshtatshme.

– Kanë një lidhje të jashtëzakonshme me muzikën.

SHIGJETARI

– Mund të zhduken në çdo moment pa thënë asgjë.

– Adhurojnë filmat, shumë!

– Kanë qejf gjumin edhe pse nuk u mjafton kurrë.

– Bëjnë dëme shpesh, por jo aq të rëndësishme ndaj i marrin me të qeshur.

– Nuk e kanë me qejf të kërkojnë falje, por e bëjnë gjithsesi.

– Besojnë se mund të bëjnë gjithçka në mënyrën më të mirë dhe në shumicën e rasteve e bëjnë.

– I kap ndonjëherë mërzia pa pasur arsye konkrete.

– Motoja e tyre: “Nuk duket diçka e mirë, por unë do ta provoj gjithsesi…”.

– Shumë kërkues nga vetja.

BRICJAPI

– Kompleks superioriteti.

– Pëlqejnë shumë festat.

– Përpiqen që t’ju mbyllin gjithmonë gojën.

– Janë të mirë deri në momentin që ju i lëndoni.

– Kur e kuptojnë që e kanë gabim, kërkojnë falje.

– Janë të qetë edhe në situatat më të nxehta.

– Kanë gjithmonë një plan të dytë.

– Për ta pamja fizike është shumë e rëndësishme.

– Kanë disa fiksime të çuditshme.

– Luajnë shumë me këmbët e tyre.

– Kanë nevojë për përqafime, por nuk e kërkojnë hapur.

UJORI

– Zhduken pa arsye.

– Janë të lezetshëm.

– Konfuzohen kur duhet të zgjidhin mes të mirës dhe të keqes.

– Janë të fiksuar me “memet”.

– I dashurojnë flokët e dëborës.

– Pëlqejnë kanabisin.

– Do e kuptojnë kur i gënjeni.

– Humbi shpesh gjërat e tyre.

– Ndiejnë më shumë sesa e tregojnë.

– Janë rebelë.

– Janë më të zgjuar nga sa hiqen.

PESHQIT

– Nuk u pëlqen të kenë përgjegjësi.

– Pëlqejnë më shumë muzikën se njerëzit.

– Pëlqejnë vëmendjen, por jo shumë.

– Nuk pranojnë të jenë opsion i dytë.

– Dëgjues të mirë.

– Mund të bëhen të çuditshëm.

– Janë njerëz me humor.

– E kanë zemrën e madhe, por imagjinatën edhe më shumë.

– Konfuzohen lehtë.