Extra Horoskopi, cilët janë optimistët dhe pesimistët e zodiakut

Horoskopi, cilët janë optimistët dhe pesimistët e zodiakut

Përballë pengesave dhe ngjarjeve të paparashikuara të jetës ne të gjithë reagojmë në mënyra të ndryshme.

Ka nga ata që e marrin jetën me optimizëm dhe mendojnë se çdo gjë gjithnjë mund të zgjidhet dhe ka nga ata që mendojnë se çdo problem i vogël është shenjë e një katastrofe të afërt.

Sigurisht që ka edhe mënyra të mesme, të cilat nuk kujdesen nëse xhami është gjysmë bosh ose gjysmë e plotë, me kusht që të shuajnë etjen e tyre.

Horoskopi na zbulon se cilët janë optimistët dhe pesimistët e Zodiakut. Yjet na përshkruajnë sipas shenjës tonë të zodiakut!

DASHI – OPTIMIST LUFTARAK – Çfarëdo që ndodh në jetë, gjithmonë e shihni duke ecur me kokën lart me një shprehje të mirë të shtypur në fytyrën tuaj. Ju besoni në veten tuaj dhe në aftësitë tuaja, ju e dini që qëllimet tuaja herët a vonë do t’i arrini. Dhe madje edhe në rast humbjeje, ju jeni gati të ngriheni dhe të luftoni përsëri, pa hequr dorë nga sfidat e reja. Nëse nuk do të ishit optimist i madh, kurrë nuk do të mund të ishit lojtari më i mirë i Zodiakut.

DEMI – REALIST – Të jesh optimist do të thotë të kesh shumë pritshmëri, duke mashtruar vetveten dhe duke vuajtur për diçka. Ndërkohë të jesh pesimist mund të thotë të përqendrohesh te problemet dhe të humbësh shikimin e qëllimit që dëshiron të arrish. Për ju qëllimi dhe strategjia juaj nuk është as optimiste, as pesimiste, por reale. Vlerësoni pro dhe kundër çdo situate dhe, nëse keni interes për diçka, e ndiqni atë edhe nëse shanset për të fituar janë të ulëta.

BINJAKËT – OPTIMIST ME PESIMIZËM – Ironia dhe sarkazmi janë pjesë e natyrës suaj. Ju pëlqen të bëni shaka dhe shpesh e bëni këtë duke theksuar anën negative të jetës. Ju nuk keni frikë t’i bëni të dashurit tuaj ose miqtë tuaj të ndjehen në siklet. Ju jeni krejtësisht pa takt!. Në fund, megjithatë, nuk mendoni se ekzistenca është aq e keqe: ju jeni idealistë, ëndërrimtarë të cilët gjithmonë shpresojnë për mrekulli. Pas shakave tuaja sarkastike janë të fshehura fëmijë super optimistë që duan të luajnë!

GAFORRJA – PESIMIST TË RREMË – Në pamje ju mund të dukeni jashtëzakonisht pesimistë dhe negativë, që shihni anët e pista të gjithçkaje. I bëni të tjerët të besojnë që ju vuani dhe qani, sepse gjërat nuk kanë shkuar siç i donit dhe gjërat e bukura u ndodhin vetëm të tjerëve. Në të vërtetë ju nuk i besoni të gjitha këto negativitete dhe në zemrën tuaj jeni ëndërrimtarë të mëdhenj që përpiqeni të bëjnë diçka për ta bërë botën një vend më të mirë. Ju nuk mund të jeni pesimisti i vërtetë: kjo është një maskë!

LUANI – OPTIMIST PËR KRENARI – Ju kurrë nuk e jepni veten që të dukeni pesimistë për ndonjë situatë që ju shqetëson, sepse kjo do të thotë se nuk jeni mjaft të fortë ose nuk jeni mjaft të mirë ose nuk jeni mjaft të guximshëm. Dhe pastaj, të ndjekur nga krenaria, ju tregoheni optimist dhe doni të tregoni të gjitha vlerat tuaja. Nëse kaq shumë njerëz besojnë në ju, do të ketë një arsye dhe të gjitha energjitë e tyre pozitive shërbejnë për të rimbushur vazhdimisht optimizmin dhe vetëbesimin tuaj.

VIRGJËRESHA – PESIMIST LLOGARITËS – Për ju në jetë është thelbësore që të llogarisësh çdo gjë dhe për këtë arsye gjithmonë llogarisni probabilitetet e dështimit. Ju nuk ju pëlqen ta quani veten pesimist sepse jeni i bindur se këto llogaritje mund t’ju lejojnë të zhvilloni strategji të reja për të trajtuar më mirë negativitetin (përveç nëse nuk janë të pakapërcyeshëm). Gjëja qesharake është se në llogaritjet tuaja ju gjithmonë bazoheni nga parazgjedhja, dhe asnjëherë nga tepria. Një ditë ndoshta dikush do të të tregojë se emocionet nuk llogariten.

PESHORJA – REALIST TË PAVENDOSUR – Nuk ju pëlqen të ekspozoni veten dhe është shumë vështirë të kuptoni nëse keni një pamje më optimiste apo pesimiste për një situatë në të cilën jeni përfshirë. Ju jeni përjetësisht të pavendosur: të drejtë ose të gabuar, të vërtetë ose të rremë, të favorshëm ose të pafavorshëm, të bukur apo të shëmtuar. Ju keni makthin që keni për të zgjedhur dhe kjo lëvizje e vazhdueshme ndërmjet pesimistëve dhe optimistëve ju mban në një limuzinë që i ngjan realizmit. A jeni me të vërtetë të sigurt se të tjerët mund të bëjnë zgjedhje të rëndësishme për ju?

AKREPI – PESIMIST KATASTROFIK – Ndryshe nga fqinjët tuaj të shenjave, ju nuk i njihni gjysmë masat: për ju ose të gjitha janë të bardha ose të gjitha janë të zeza dhe zakonisht preferoni të zezën. Ju gjithmonë mendoni për më të keqen, për njerëzimin që mund të zhduket, për tokën që mund të shpërthejë dhe kështu me radhë. Mendimi i një katastrofe ju intrigon dhe ju lejon të imagjinoni dhe të udhëtoni me mendjen tuaj. Nëse jeni përpjekur vetëm për një ditë të jeni optimist, ju mund të dëshmoni një mrekulli të vërtetë!

SHIGJETARI – DISTRIBUTORËT E OPTIMIZMIT – Nëse dikush ka nevojë për optimizëm, ju mund t’i jepni atij disa nga tuajat. Ju jeni optimistë të pashërueshëm dhe planeti Jupiter ju bën të përballeni me vështirësi edhe me një buzëqeshje. Ju e konsideroni veten me shumë fat dhe ju jeni të mendimit se edhe nëse diçka e keqe të ndodhë me ju, ju do të jeni mirënjohës për të gjitha gjërat e mira që ju kanë ndodhur. Dikush mendon se juaji është trillim, por është një realitet i bukur dhe i jashtëzakonshëm.

BRICJAPI – PARAPRAKISHT PESIMIST – Ju pëlqen të parashikoni rrezikun dhe të merrni të gjitha masat e nevojshme në mënyrë që papritur të ndodhë sa më larg që të jetë e mundur. Nëse diçka mund të shkojë keq, duhet të dini dhe të vendosni shpirtin tuaj në paqe me një kohë të vogël paralajmërimi. Ju nuk mund të rrezikoni që të tronditni emocionet tuaja dhe keni shumë frikë nga vuajtjet. Pesimizmi juaj, megjithatë, nuk ju lejon të gëzoni plotësisht atmosferën magjike që ju thoni kur prisni lajme të mira.

UJORI – OPTIMIST IDEALIST – Sigurisht që jeni pjesë e optimistëve të Zodiakut, por duhet ta pranoni se optimizmi juaj nuk është i kuptueshëm nga askush. Ju mendoni se paqja në botë është me të vërtetë e mundur dhe se luftërat mund të përfundojnë. Mendoni se një botë më e mirë është e mundur. Dhe gjithashtu mendoni se të huajt mund të arrijnë në tokë për të shpëtuar njerëzimin. Ju jeni idealistë kronikë dhe optimizmi juaj rrezikon të vihet në k.o. përpara pengesës së parë që takon.

PESHQIT – OPTIMIST QË FANTAZONI – Ju njiheni si njerëz super optimist, por nëse takoheni në jetën e përditshme ju mund të dëshmoni ankesat tuaja të vazhdueshme për gjithçka dhe për të gjithë. Pse një person optimist ndonjëherë do të ankohet? A nuk duhet të mendojmë se, pavarësisht disa vështirësive, gjithçka mund të organizohet për të mirë? Të jesh optimist nuk do të thotë që Superman ose Spiderman vijnë për t’ju shpëtuar, sepse ju e dini shumë mirë se superheronjtë ekzistojnë vetëm në imagjinatën tuaj.