Horoskopi Horoskopi, e enjte 4 maj 2023: Çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Horoskopi, e enjte 4 maj 2023: Çfarë kanë parashikuar yjet për ju

DASHI

Duhet të jeni veçanërisht të durueshëm, gjë që nuk është e lehtë pasi është një aftësi disi “e errët” për ju, por duhen bërë një përpjekje. Jeni i drejtpërdrejt, nga njëra anë vlerësohet dhe nga ana tjetër lëndon ata që e urrejnë të thuhet e vërteta…

DEMI

Po jetoni një periudhë të rëndësishme por duhet edhe pak pushim: ka shumë situata për të menaxhuar dhe angazhime të shumta. Aftësia juaj për të vepruar është e jashtëzakonshme dhe suksesi nuk mungon. Do të duhej qoftë edhe një pushim i vogël për të marrë frymë.

BINJAKËT

Më shumë se yje të favorshëm në fushën sentimentale, mos u përmbahuni dhe pranoni ftesa dhe takime. Ata mund të rezultojnë të këndshëm. Nuk mund të mendoni vetëm për punën dhe shqetësimet. Mënyra më e mirë për të pastruar mendjen tuaj është gjithashtu të shpërqendroheni dhe të qetësoni shpirtrat tuaj. Venusi ende në shenjë dhe do t’ju ndihmojë të gjeni ritmin e duhur.

GAFORRJA

Një fazë e re e jetës suaj do të fillojë nga mesi i majit, nuk do të jeni ende në gjendje të fluturoni shumë lart, por do të jeni në gjendje të vendosni një pajisje shtesë dhe të filloni të rifitoni lartësinë. Do të duhet pak më shumë kohë për t’u përmirësuar.

LUANI

Nuk ju pëlqen të bëni kërkesa apo të “lypni” njerëzit për të marrë atë që dëshironi, si në dashuri ashtu edhe në punë. Duhet të keni njerëz mendjemprehtë përreth, të cilët kuptojnë paraprakisht nëse diçka nuk shkon. Shumë mendojnë se kanë dhënë më shumë se sa kanë marrë.

VIRGJËRESHA

Dielli dhe Mërkuri janë në gjendje të mirë dhe në fund të majit Jupiteri do të kthehet gjithashtu në një pozicion të rëndësishëm: kjo situatë pozitive astrale duhet shfrytëzuar në maksimum, por mos u ndalni tani dhe dedikojuni një projekti, për të cilin po punoni.

PESHORJA

Ju pret një ditë vërtet e mrekullueshme mbi të gjitha falë Mërkurit, e cila do të kthehet në favor! Periudha e zymtë është, por nuk ju mungon energjia dhe keni shumë vendosmëri për të shpenguar veten. Guxim dhe veproni qoftë edhe nëse krijohen konflikte!

AKREPI

Në orët në vijim do të dalin në dritë disa tensione të vogla, veçanërisht ata që nuk janë të kënaqur me situatën e tyre të punës. Është e vërtetë që duhet të dëgjoni zemrën tuaj, por nuk mund të mos merrni parasysh aspektin ekonomik sepse shpenzimet janë rritur.

SHIGJETARI

Jeni duke përjetuar disa ditë të çuditshme. Ndiheni të pakujdesshëm dhe të trullosur dhe nuk ju pëlqen; po e vini shumë trupin dhe aftësitë tuaja në provë, mos prisni shumë nga vetja edhe nëse e keni kuptuar se keni një prag shumë të lartë tolerance.

BRICJAPI

Keni ndjenjën se gjithçka është kundër jush, por në realitet nuk është ashtu, edhe nëse është e vërtetë që keni të bëni me vonesa dhe komplikime. Kini shumë kujdes që të mos e derdhni këtë tension në dashuri dhe marrëdhëniet me të dashurit tuaj. Nëse jeni nervoz, kafshoni gjuhën!

UJORI

Ju pret një ditë interesante, preludi i një fundjave të dobishme për rizgjimin e pasioneve, ndjenjave apo diçka të bukur për miqësitë. Ata që kërkojnë një rritje do të duhet të punojnë shumë për ta marrë atë, por këmbëngulja gjithmonë shpërblehet. Guxim!

PESHQIT

Një ditë e mirë edhe për ju. Gjatë orëve të ardhshme të kësaj dite do të keni një kapacitet të mirë për iniciativë dhe sipërmarrje dhe pasioni po ju rizgjon gjithashtu, një përzierje e bukur që do të sjellë në mënyrë të pashmangshme avantazhe në dashuri dhe në punë.