Horoskopi Horoskopi, e hënë 8 qershor 2020

Horoskopi, e hënë 8 qershor 2020

Dashi

Në këto ditë ju jeni shumë të zënë sepse po përpiqeni të fitoni kohën e humbur posaçërisht përsa i përket aspektit të punës. Nuk është e lehtë për këdo që ta gjejë veten në situatën që po përjeton. Është normale që të mbërrini të rraskapitur në fundjavë dhe me ide të paqarta. Do të jetë një ditë në të cilën do të ketë shumë mendime që do t’ju ​​vijnë në kokë, shumë prej tyre madje edhe negative. Ju nuk duhet të harroni se yjet kanë përgatitur për ju një pjesë të dytë shumë të favorshme të vitit 2020, në të cilën do të gjeni një mënyrë për të rikuperuar dhe marrë disa kënaqësi të mira. Kjo është arsyeja pse nuk do të duhet të dëshpëroheni.

Demi

Kjo është një e hënë që ju sheh padyshim më energjikë dhe më të përgjegjshëm. Do të duhet të përpiqeni të përfitoni nga këto ditë edhe për të sqaruar diçka që nuk shkon në vendin e punës. Ky është thjesht momenti i duhur për të zgjidhur një konflikt dhe për t’u pajtuar me një person me të cilin keni debatuar së fundmi. Kjo pjesë e dytë e vitit 2020 do të jetë padyshim në rikuperim të qartë për ju, pas një fillimi shumë të keq për në vitin 2020. Çdo gjë që nuk do të arrini të bëni deri në fund të vitit do të humbet. Kjo është arsyeja pse ju do të duhet të filloni të përvishni mëngët tani. Me lodhje dhe me projektet e duhura mund të merrni rezultate të jashtëzakonshme.

Binjakët

Kalimi i Venusit vazhdon dhe ju forcon mbi të gjitha nga pikëpamja psikologjike. Periudha e vetmisë së përjetuar gjatë bllokimit është tani vetëm një kujtim që ju e keni lënë pas. Tani keni nevojë për qartësi edhe në dashuri. Të gjithë ata çifte në ekuilibër do të kenë nevojë të shikojnë njëri-tjetrin në sy dhe të sqarojnë të gjitha ato gjëra që nuk shkojnë keq.

Gaforrja

Ekziston ende një siklet i fortë i brendshëm për t’u përballur. Sidomos ata që kanë marrëdhënie me Dashin, Bricjapin, Luanin ose Peshoren do të kenë pak telashe për shkak të keqkuptimeve. Padyshim që nuk mund të thuhet se gjithçka po shkon mirë. Do të duhet të përpiqeni të ndryshoni qasjen tuaj në jetë, nëse dëshironi të ndiheni më mirë dhe të jetoni me qetësi më të madhe.

Luani

Yjet tregojnë se duhet të zgjidhni disa probleme në dashuri: ka gjëra që nuk ju bindin ose thjesht nuk ju pëlqejnë, mos i shtyni dhe përballuni menjëherë me pyetjet, mbase thjesht bisedoni direkt me partnerin tuaj nëse bëhet fjalë për çështje çifti! Për pjesën tjetër, ju ndjeni nevojën e fortë për të bërë gjëra që ju pëlqejnë, që ju interesojnë dhe që ju stimulojnë përndryshe nuk do të ndiheni të kënaqur dhe do të mund të bëheni të padurueshëm. Kujdes edhe me portofolin: Saturni është në kundërshtim me këtë shenjë dhe pozicioni i tij mund të shkaktojë disa probleme ekonomike, mbase një vonesë në të ardhurat, kini kujdes për të menaxhuar paratë, përndryshe ju mund të hyni në krizë.

Virgjëresha

Sipas Horoskopit të Paolo Fox, edhe ju, si Luani, mund të keni probleme në dashuri: më mirë të flisni qartë dhe “të kapni për brirësh” një situatë që po gjeneron tension, nervozizëm dhe ndoshta edhe një shkëputje të vogël nga partneri, përndryshe gjërat vetëm do të përkeqësohen. Ju mund të jeni personi që të gjeni zgjidhjen e duhur për të përballuar gjithçka! Jo shumë më mirë në punë, ka ende shumë pasiguri dhe diçka për të shqyrtuar, sepse jo gjithçka po shkon ashtu siç keni shpresuar: do t’ju duhet të bëni shumë durim dhe ndoshta edhe të keni intuitë, të cilën ju e dini se si ta keni në momente delikate dhe të vështira. Periudha e rimëkëmbjes nuk është larg, vazhdoni!

Peshorja

Parashikimi i Horoskopit të Paolo Fox e paraqet këtë të hënë si një ditë “të sheshtë” sa i përket ndjenjave. Ju gjithashtu do të keni nevojë për pushim, relaks, shkëputje nga punët e përditshme dhe do t’i jepni vetes kohë për veten tuaj, në mënyrë që të rikuperoni qetësinë. Por vetëm e hëna 8 qershor mund të jetë një ditë e rëndësishme për të gjetur zgjidhjen e një problemi ekonomik dhe fillimin e ngritjes së financave!

Akrepi

Sipas parashikimit të Horoskopit të Paolo Fox në këtë ditë, veçanërisht pasdite, duhet të shmangni grindjen dhe zemërimin. Përkundrazi, përqendroni energjitë tuaja në shfrytëzimin e mundësive që do t’ju vijnë. Ka diçka për të rishikuar në lidhje me punën, nëse në të kaluarën keni hyrë në një situatë falimentimi përpiquni të mos përsërisni të njëjtin gabim.

Shigjetari

Dashuria zë vendin qendror në shenjën tuaj, tani që ju keni Saturnin në formë të shkëlqyer. Do të duhet të përpiqeni të sqaroni jetën tuaj dhe të kuptoni vërtet atë që dëshironi. Kohët e fundit ka pasur shumë hutim në jetën tuaj, por edhe një tension të vogël me partnerin. Do të jetë e rëndësishme të përfitoni nga kjo periudhë për të kuptuar nëse keni personin e duhur pranë jush apo jo. Ata që janë beqarë dhe vijnë nga një ndarje e dhimbshme do të duhet të përpiqen të mos lidhen menjëherë. Plagët në dashuri marrin kohën e tyre për t’u shëruar. Më mirë tani për t’u përkushtuar ndaj një hobi dhe të kujdeseni për trupin tuaj.

Bricjapi

Në këtë moment ju keni Hënën në shenjë dhe e gjithë kjo do të lehtësojë shumë projekte. Është për të ardhur keq që jeni shumë të kujdesshëm dhe keni gjithmonë frikë të bëni hapin më të gjatë se sa keni këmbën. Shumë herë në jetë ata që kanë guxuar dhe kanë rrezikuar janë shpërblyer, por sigurisht nuk është rasti juaj. Kundërshtimi i Mërkurit në dy muajt e ardhshëm mund të shkaktojë disa probleme ekonomike. Ata që kanë një biznes do të duhet të përpiqen të shmangin shpenzimet e panevojshme dhe të kursejnë para. Gjysma e dytë e vitit 2020 do të ketë rritje të ngadaltë por të qëndrueshme për Bricjapin. Në përgjithësi, është një horoskop bindës që do t’ju japë një mënyrë për të marrë kënaqësi të mëdha në muajt në vazhdim.

Ujori

Do të duhet të përpiqeni të mos hidhni hapat më të gjatë se sa këmbën, veçanërisht nga pikëpamja ekonomike. Keni në mendje projekte faraonike, por a jeni i sigurt që keni likuiditetin për t’i realizuar ato? Ndikimi i Uranit mund t’ju çojë të ndiqni të gjitha ato situata që nuk po shkojnë mirë. Ju mund të tërhiqeni nga dëshira për të bërë disa investime në shtëpi.

Peshqit

Ju pret do të jetë një e hënë e frytshme. Pas disa ditësh kaosi, veçanërisht në një nivel sentimental, tani më në fund mund të përjetoni edhe disa emocione më shumë. Nëse problemet në çift kanë lindur nga mosrespektimi i dashurisë në dobi të punës, tani do të keni një mënyrë për të sqaruar dhe rikuperuar. Ndoshta duke i dhënë vetes një festë të këndshme ose një moment intimiteti me të dashurin e zemrës.