Horoskopi Horoskopi, e martë 28 shkurt 2017

Horoskopi, e martë 28 shkurt 2017

Dashi 

Një ditë shumë e lodhshme për të lindurit e kësaj shenje kjo e sotmja. Gjatë orëve të punës do të merreni me punë shtesë, duke përfunduar një projekt që e keni shumë për zemër. Sa i takon fushës së ndjenjave, ata që janë në kërkim të një partneri/je do të shfrytëzojnë pasditen për të bërë një takim të këndshëm.

Demi 

Emocione pozitive për ju të shenjës së Demit këtë ditë. Gjatë mëngjesit do mësoni një lajm që do ju lumturojë. Humori i mirë do ju shoqërojë gjatë gjithë ditës, duke bërë që gjithçka të duket më e lehtë. Në mbrëmje do arrini të kaloni disa orë relaksi, bashkë me personin tuaj të zemrës, gjë që do ju lejojë të përmirësoni raportin.

Binjakët 

Do të zgjoheni të shpërqendruar dhe nuk do arrini të përqendroheni gjatë pjesës më të madhe të ditës. Për këtë arsye këshillohet që të merreni me aktivitete pa shumë zarar, në mënyrë që të mos rrezikoni. Situata financiare nuk është ndër më të mirat, por nuk ka asgjë për t’u frikësuar. Sa i takon shëndetit nuk paraqet shqetësim, veç bëni kujdes me ato që hani.

Gaforrja

Kjo e martë do jetë një nga ato ditë që nuk do keni dëshirë që ti kujtoni. Që në orët e para të mëngjesit do të shfaqen disa probleme, të cilat do të prishin planet tuaja. Edhe gjatë pasdites gjërat nuk do të shkojnë mirë, pasi rrezikoni të ziheni me partnerin/en, lidhur me disa debate dhe shpenzime familjare.

Luani 

Kjo ditë do jetë mjaft pozitive për të lindurit e kësaj shenje. Pas një periudhe të zymtë, do të arrini më në fund që të keni sukses në punë. Mundohuni të merrni rezultatin maksimal. Kjo nuk është dita ideale për të bërë investime të mëdha. Sa i takon dashurisë, ata që janë vetëm do kenë mundësi të gjejnë shpirtin e tyre binjak. Shëndeti paraqitet i mirë, veçse ju duhet të flini më shumë gjatë natës.

Virgjëresha

Kjo ditë do jetë e mbushur me ulje- ngritje. Momenti më i mirë i saj, do jetë kur do mësoni se një i afërmi juaj do të bëhet së shpejti prind. Nga ana tjetër rrezikoni të grindeni me partnerin/en për shkak të zërave që qarkullojnë rreth jush nga gjuhët e liga. Shëndeti paraqitet i mirë, por tregoni më shumë kujdes me peshën.

Peshorja 

Ka ardhur momenti për të bërë ndryshime të rëndësishme në jetën tuaj në çift. Duhet të diskutoni me partnerin/en, në mënyrë që të përballoni dhe të zgjidhni problemet. Puna mund t’iu garantojë disa të ardhura të mira. Mundohuni të lëvizni më shumë, aktiviteti fizik do ju bëjë mirë për shëndetin tuaj.

Akrepi 

Disa dilema do ju shoqërojnë gjatë gjithë ditës së sotme, duke u vënë përballë zgjedhjeve të vështira për të ardhmen tuaj. Mundohuni të këshilloheni me personat që ju rrethojnë për të marrë një vendim të drejtë për të cilin mos të pendoheni më pas. Parashikohet një krizë me partnerin/en, ndaj bëni mirë që të ndryshoni sjellje ndaj tij/saj.

Shigjetari 

Duhet të bëni kujdes në përballimin e situatave me të cilat do të haseni. Humbja e durimit mund të bëjë që ju të veproni në mënyrë të gabuar. Relaksohuni duke dalë me miqtë, ose duke bërë një shëtitje në ajër të pastër. Në mbrëmje mund të organizoni një surprizë për personin që doni, duke e bërë situatën vërtetë të këndshme.

Bricjapi 

Gjatë kësaj të marte do të merrni disa përgjigje të cilat i prisnit prej kohësh dhe do jenë vërtet pozitive. Do jeni shumë të lumtur duke kaluar disa orë në shoqërinë e njerëzve tuaj të dashur. Ndërkohë gjatë pasdites do mund të bëni një blerje të cilën e keni synuar prej kohësh. E përgjithshmja pozitive.

Ujori 

Mos i nënvlerësoni ankesat e partnerit/es, pasi me kalimin e kohës mund të shtohen dhe mund të çojnë drejt prishjes së lidhjes tuaj. Në punë tregohuni gjithmonë ambicioz, në mënyrë që të arrini objektivat tuaja. Një propozim në punë, do të rezultojë thjesht një mashtrim, por ju do dini si ta përballoni.

Peshqit 

Nuk do të jeni në gjendje aspak të mirë. Sistemi juaj imunitar ka rënë në mënyrë të ndjeshme dhe rrezikoni të prekeni nga ndonjë virozë e stinës. Relaksohuni duke qëndruar në shtëpi me njerëzit tuaj të dashur, pasi qetësia është ajo që ju duhet në këtë moment. Do të doni të rikuperoni raportin me një njeriun tuaj të dashur, por nuk ka ardhur ende momenti. Tregohuni të duruar.