Horoskopi Horoskopi, e mërkurë 22 mars 2023

Horoskopi, e mërkurë 22 mars 2023

DASHI

Periudhë pozitive për sa i përket dashurisë. Zhvillimet dhe momentet e mira mund të shihet nëse jeni në çift me personat e Peshores ose Bricjapit. Gjërat mund të përmirësohen gjithmonë. Sigurisht që nuk mund të ankoheni tani… Puna paraqitet gjithashtu mirë, sepse Saturni të jep energji dhe një shtytje të mirë për të vazhduar aktivitetet dhe për t’iu afruar vijës së finishit.

DEMI

Duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë dashurisë. Hëna në kundërshtim mund të shkaktojë agjitacion, nervozizëm, tension dhe disa grindje…ndoshta edhe një grindje të keqe. Për sa i përket punës, ata që kërkojnë më shumë pavarësi do të duhet të pajtohen me të kaluarën përpara se të nisin një rrugë të re.

BINJAKËT

E mërkura do të jetë dita perfekte për të zgjidhur një problem dashurie, që nuk do të ishte një çështje e parëndësishme duke pasur parasysh se sa shumë po vuani për shkak të kësaj afere. Për sa i përket punës, një zgjidhje e mirë po vjen, kështu që edhe këtu gjeni guximin të reagoni dhe të ngriheni përsëri.

GAFORRJA

Në dashuri qielli paraqitet mirë me Hënën në anën tuaj. Disa lajme sentimentale po vijnë. Periudha e shkëlqyer edhe për sa i përket punës. Nëse diçka ose dikush ju bën nervoz, përpiquni të mos e humbni durimin…; mund t’ju duhet të bëni një përpjekje të madhe për këtë, por më mirë të kafshoni gjuhën sesa të prishni gjithçka.

LUANI

Duhet të përfitoni nga ky moment i veçantë që po përjeton e gjithë Italia, për të rifilluar marrëdhëniet që i kishit mbyllur për pak kohë. Për sa i përket punës, aktualisht nuk ka asnjë lajm, ndërkohë që dashuria po mundohet të rifillojë.

VIRGJËRESHA

Të dashur Virgjëresha, gjatë ditës së mërkurë nuk do t’ju mungojnë shqetësimet dhe vështirësitë por në fund do të arrini të bëni dhe të kapërceni gjithçka. Marrëdhëniet me të tjerët janë të mira ndërsa në punë ndiheni të penalizuar. Jini të durueshëm.

PESHORJA

Prej disa kohësh po përjetoni një marrëdhënie dashurie në krizë dhe ndoshta ka ardhur koha të bëni një krahasim me partnerin tuaj për të zbuluar problemet që nuk ju bëjnë të ndiheni të qetë. Sa i përket punës, nuk parashikohet asnjë lajm.

AKREPI

Një moment tensioni si në aspektin e dashurisë ashtu edhe në atë të punës. Do ta gjeni veten duke vendosur nëse është e përshtatshme për ju të vazhdoni një histori apo një projekt në fushën profesionale.

SHIGJETARI

Të mërkurën, përpiquni të ruani qetësinë në çdo mënyrë për sa i përket sferës së punës, por edhe në marrëdhëniet me të tjerët. Sidoqoftë, mos u dekurajoni, një lajm i mirë do të vijë së shpejti.

BRICJAPI

Zakonisht arrini të ruani gjakftohtësinë edhe në situatat më të komplikuara. Kjo është pikërisht ajo që do të duhet të bëni të mërkurën, në të cilën do të viheni në provë në fusha të ndryshme. Por mos u shqetësoni: përveç rasteve të rralla, do të mund ta përfundoni ditën pa ndonjë pengesë të veçantë.

UJORI

Shumë prej jush janë lodhur duke e shfrytëzuar sa më mirë një situatë të keqe… Si në punë ashtu edhe në dashuri gjatë orëve të ardhshme të këtij muaji mars, do të jeni shumë më pak tolerantë dhe të kuptueshëm se zakonisht…

PESHQIT

Mund të përjetoni disa tensione në dashuri të mërkurën, veçanërisht nëse keni pranë një person të pandjeshëm dhe mirëkuptues. Ka vështirësi në marrëdhëniet tuaja me të tjerët. Fjala vlen edhe në punë, përpiquni të ruani qetësinë.