Horoskopi Horoskopi, e premte 16 shkurt 2024

Horoskopi, e premte 16 shkurt 2024

DASHI

Dashuria është vërtet triumfuese, ndaj përfitoni prej saj. Nëse keni pasur debate dhe tensione me partnerin, përpiquni t’i sqaroni gjërat. Në punë ka ardhur koha të korrni frytet e angazhimit tuaj. Përgatituni për lajme, ndryshime dhe transferime, pa u shqetësuar.

DEMI

Sipas horoskopit të Paolo Fox, mund të rizbuloni dashurinë nëse jeni beqar ose të rikuperoni pasionin me partnerin, i cili është zbehur pak kohët e fundit. Në veçanti, fundjavat do të jenë shumë të favorshme. Ditë e shkëlqyer edhe në punë. Mund të gjeni qetësi dhe mirëkuptim me kolegët tuaj.

BINJAKËT

Një ditë e çmendur nga pikëpamja sentimentale. Ju alternoni momentet po dhe jo dhe për këtë arsye keni rënë fare poshtë. Matni fjalët tuaja me kujdes, nëse nuk doni të thoni diçka shumë dhe pastaj pendoheni. Në punë mund të ketë disa tensione dhe mosmarrëveshje me kolegët, por gjithçka do ia dalë dhe do prodhoni diçka pozitive.

GAFORRJA

Ndjenjat e tua janë paksa të tilla. Keni ndryshime humori që përforcohen në fundjavë. Matni mirë fjalët tuaja nëse nuk doni të thoni diçka shumë. Gjërat po përmirësohen në punë, por dyshimet mund të kthehen në fundjavë. Hiqeni pak nga priza.

LUANI

Sipas horoskopit të Paolo Fox, ka një tension që ju pushton dhe ju bën nervoz. Ndoshta kjo varet mbi të gjitha nga partneri juaj, i cili nuk ju emocionon më si më parë. Përpiquni të flisni me njëri-tjetrin dhe të sqaroheni. Gjërat po përmirësohen në punë, por ju mësoni të dëgjoni të tjerët: nuk mund të bëni gjithçka vetëm.

VIRGJËRESHA

Është një ditë me të vërtetë premtuese. Çfarëdo që dëshironi ose duhet të bëni. Ata që janë beqarë mund të kenë takime të këndshme, sepse është koha që të ktheheni në rrugën e duhur pas një periudhe të komplikuar. Në punë dëshironi një ndryshim peizazhi: por mos u shqetësoni, dikush do t’ju trokasë në derë, duke vlerësuar vlerën tuaj.

PESHORJA

Përfitoni nga kjo fundjavë për t’u rikuperuar dhe relaksuar. Ju duhet si fizikisht ashtu edhe mendërisht, sepse po vini nga një periudhë shumë stresuese. Në punë kjo është një kohë rikuperimi, edhe nëse ka ende vështirësi për të përballuar. Optimizmi.

AKREPI

Sipas horoskopit të Paolo Fox, Hëna është e favorshme dhe ky është një lajm i shkëlqyer. Në dashuri mund të keni eksperienca të bukura, sidomos nëse jeni vetëm prej kohësh. Mundësi të shkëlqyera në punë, më me fat mund të marrin një ofertë tërheqëse. Vlerësoni të mirat dhe të këqijat.

SHIGJETARI

Në dashuri ju hapet një fazë rikuperimi fitimprurëse, por pas disa çastesh definitivisht jo. Përfitoni nga fundjava për të biseduar me partnerin tuaj dhe për të sqaruar gjërat, qoftë edhe me çmimin e disa kompromiseve të vogla. Në punë keni rizbuluar dëshirën për të bërë dhe demonstruar vlerën tuaj.

BRICJAPI

Përfitoni nga ky qiell i shkëlqyer në shenjën tuaj. Venusi, Marsi dhe Jupiteri janë të favorshëm për ju: jo keq! Në punë së shpejti do të ketë një detyrë të re, e ndoshta edhe rritje rroge. Tregoni se e meritoni dhe jepni 100%.

UJORI

Sipas horoskopit të Paolo Fox, përfitoni nga fundjava për të qenë së bashku me partnerin dhe miqtë tuaj të përjetshëm. Në punë jeni shumë të lodhur, edhe sepse jo të gjithë njerëzit e afërt ju respektojnë dhe janë në anën tuaj.

PESHQIT

Një moment i pafat nga pikëpamja sentimentale, por mes të shtunës dhe të dielës do të ketë implikime pozitive. Në punë gjërat janë të ngadalta, sidomos nga pikëpamja e punës. Dëshironi të fitoni pak më shumë. Deri në pranverë do të jeni në gjendje të rikuperoni, me Jupiterin e favorshëm.