Horoskopi Horoskopi, e premte 19 prill 2019

Horoskopi, e premte 19 prill 2019

Dashi

Problemet familjare mund të lidhen me një mik apo partner dashurie që ndihet i paqëndrueshëm dhe i pafuqishëm,. Ky person mund të ketë disa probleme komunikimi, veçanërisht nëse kërkohet qëndrueshmëri. Mos u përfshini shumë në situatë. Thjesht theksoni faktet dhe inkurajoni mikun tuaj që të marrë parasysh çdo faktor. Ndërkohë që e bëni këtë, mund të zbuloni disa gjëra që të zgjidhni problemin tuaj.

Demi

A ju ka dhënë dikush një punë dhe pastaj u largua pa ju dhënë udhëzime? Nuk është çudi që ndiheni të hutuar dhe të zemëruar! Nëse nuk ka manual, dhe nëse askush tjetër nuk e di se çfarë po ndodh, mos u ndjeni keq nëse do tregoni se nuk ju është bërë trajnimi i duhur. Është më e kujdesshme të presësh se sa të bësh gabim dhe duhet ta bësh përsëri.

Binjakët

Qëndrimi brenda nuk mund të jetë gjëja më e mirë sot. Ju mund të ndjeni dhimbje të mprehta muskulore dhe dhimbje për të cilat ju nuk do të gjeni ndonjë arsye. Ata mund të jenë rezultat i pasivitetit dhe jo ndonjë mosfunksionim. Dilni jashtë dhe bëni një shëtitje në park. Kjo do ju qetësojë dhe do ju fshijë nga mendja dhimbjet e mëparshme.

Gaforrja

Një anëtar i familjes mund të mungojë pa dhënë shpjegime. Kjo mund të shqetësojë të gjithë, dhe jo pa arsye. Është më mirë të qëndroni të qetë dhe të telefononi miqtë, kolegët dhe çdokënd që mund të dijë se ku ndodhet ky person. Gjithçka është ndoshta mirë. Ndoshta anëtari i familjes suaj ka qenë i zënë me punë të tjera dhe ka lënë pas dore shtëpinë.

Luani

Një vëlla apo fqinj mund të mos flasë në mënyrë të sjellshme me ju. Mund t’ju duket se ky person nuk po sillet në mënyrën e tyre normale dhe miqësore, por nuk po e kupton arsyen. Jepini kohë. Mund të ketë pasur disa probleme që i kanë mbetur në mendje. Deri nesër do të kthehen në gjendje normale. Duhej të ishin në rrugën e duhur për veten e tyre të zakonshme. Ki durim!

Virgjëresha

A po punoni për një projekt që kërkon pak zgjuarsi? Nëse po, sot mund të vizatoni diçka boshe. Pa marrë parasysh se sa shumë mendoni për të, kjo gjë nuk të ndihmon të ecësh para. Ndoshta do të ishte më mirë të bëje diçka tjetër për njëfarë kohe. Tentimi për ta detyruar veten që ta realizojë këtë gjë vetëm do të sforcojë bllokimet mendore. Qetësohuni dhe lërini gjërat të vijnë natyrshëm.

Peshorja

Intuita juaj po funksionon në një nivel shumë të lartë, me përjashtim të rasteve kur bëhet fjalë për familjen! Pa marrë parasysh se sa shumë po e provoni, ju duket diçka e pakuptimtë kur dikush thotë, lëre ta bëjë vetëm. Kërkoni shpjegime, pastaj ndaloni çdo gjë shkatërruese ose të keqe, lëri të gjithë të bëjnë çfarë të duan. Ndonjëherë njerëzit thjesht duhet të mësojnë nëpërmjet përvojave të tyre.

Akrepi

Mesazhet që merrni nga një mik ose një i afërm mund të duken të ngatërruara. Kjo mund t’ju shqetësojë, veçanërisht nëse personi është normalisht praktik dhe racional. Të gjithë kemi ditë të këqija. Mundohuni të vëzhgoni sjelljen e tyre dhe të shihni nëse ka ndonjë shenjë paralajmëruese të krizës së brendshme ose të jashtme. Nëse jo, lërini të qetë në botën e tyre.

Shigjetari

A jeni të shqetësuar për paratë? Mundohuni të jeni racional/e. Shqetësimet tuaja janë ndoshta shumë më negative sesa realiteti i situatës. Jini objektiv/e dhe shikoni buxhetin tuaj për të mësuar faktet. Kur të mësoni se mund të mbuloni shpenzimet, do të jeni më të lehtësuar. Nuk është asgjë që ju nuk mund ta përballoni lehtë.

Bricjapi

Disa lajme në lidhje me një ngjarje të madhe mund të të shqetësojnë dhe të ngatërrojnë. Mund të ketë raporte kontradiktore dhe personat që do të japin mendime mund ta ngatërrojnë çështjen edhe më shumë. Ju jeni të shqetësuar kryesisht për mënyrën se si kjo do të ndikojë tek ju. Përgjigjja është ndoshta shumë e vogël. E vërteta do të dalë për pak ditë. Kini durim.

Ujori

Studimet shpirtërore mund të duken magjepsëse dhe konfuze. Po lexoni një libër, autori i të cilit nuk është i qartë? Ndoshta kjo nuk është puna më e mirë për t’ju sjellë informacionin që kërkoni. Kërkojuni miqve të rekomandojnë libra më të mirë. Bëni një udhëtim në bibliotekë. Shikoni se çfarë është në dispozicion në internet. Nuk ka nevojë të përpiqesh të kuptoni diçka që është konfuze.

Peshqit

Intuita mund t’ju udhëheqë në një drejtim që duket se nuk është në përputhje me atë që ju tregojnë logjikën dhe praktikën. Kjo mund t’ju shkaktojë një problem. A duhet të përpiqesh të jesh praktik/e apo duhet të ndjekësh zemrën tënde? Mos merrni vendime sot. Konsultohuni me miqtë për këshilla nëse doni, por pritni disa ditë para se të bëni ndonjë zgjedhje.