Horoskopi Horoskopi, e shtunë 21 janar 2023

Horoskopi, e shtunë 21 janar 2023

DASHI

Marsi do të jetë në shenjën tuaj dhe do të kaloni një kohë të mirë, në aspektin e dashurisë. Për sa i përket punës, ende nuk janë kapërcyer të gjitha problemet, ndaj nëse jeni të shqetësuar keni të drejtë… Megjithatë, një sukses i vogël do t’ju kthjellojë mendjen drejt qëllimeve të tjera.

DEMI

Nuk jeni plotësisht të sigurt për atë që po bëni në punë; nuk ju pëlqejnë ndryshimet rrënjësore, por diçka e veçantë mund të ndodhë në fushën tuaj profesionale. Dashuria gjatë orëve të ardhshme mund të zërë vendin e dytë.

BINJAKËT

Dëshira për të dashur rikthehet, ndaj bëjini të vlejnë ndjenjat dhe lërini hapësirë ​​asaj që ju intereson. Jeni të etur për takime të veçanta. Këto do të jenë tre ditë të rëndësishme, që do t’ju bëjnë të hapeni me të tjerët pas një periudhe ku jeni shumë të mbyllur në vetvete.

GAFORRJA

Vëzhgoni çfarë po ndodh rreth jush pa u përfshirë, keni një qëndrim më të matur. Në fundjavë ju presin takime të reja. Dilni nga shtëpia!

LUANI

Dita do të jetë nervoze. Nëse keni vështirësi, përpiquni të qetësoheni dhe mos e përballoni gjithçka kokë më kokë… Ka një gjendje tensioni që ka të bëjë me mjedisin që ju rrethon. Mos e humbni fokusin në një sfidë për të cilën po përgatiteni.

VIRGJËRESHA

Do të jetë një ditë paksa e tensionuar për ju, ndaj mos e sforconi veten aq shumë sepse mund të keni disa probleme fizike. Fundjava nuk do jetë e mirë, parashikoni disa vështirësi me të tjerat. Në dashuri, flisni qartë.

PESHORJA

Jeni në procesin e marrjes së vendimit nëse do të hapni një biznes, apo do të bëni diçka të re. Ndoshta filloni një biznes për estetikën apo bukurinë, gjë që ju tërheq shumë. Fundjavë që do të rritet në sferën sentimentale.

AKREPI

Priten dyshime dhe hutime. Duhet të kuptoni se ku po shkoni. Sigurisht që nuk do të jetë e lehtë të bëni zgjedhje, që mund të “shkatërrojnë” ndonjë fitore të fundit… Mund të vendosni të qëndroni pak kohë vetëm, duke zgjedhur të qëndroni vetëm për pak kohë, larg një jete shoqërore tepër të ngarkuar.

SHIGJETARI

Do të duhet të jesh i guximshëm dhe të mos kesh frikë të thuash mendimin tënd. Mund të humbisni performancën në punë, gjë që nuk është normale për ju. Me hyrjen e Marsit në shenjën tuaj, do të keni më shumë energji, por heshtni, përndryshe rrezikoni të prishni një marrëdhënie.

BRICJAPI

Ju që keni në mendje projekte të mëdha do të mund të realizoni gjithçka nga muaji maj. Fundjava do ju bëjë të rifitoni vetëbesimin. Do të keni lajme pozitive nga ana ekonomike, edhe nëse do të përballeni me disa borxhe…

UJORI 

Po përpiqeni të kapërceni stresin e akumuluar muajt e fundit. Marsi, i cili fillon një tranzit pozitiv në shenjën tuaj, do t’ju lejojë të merrni lajme të mira, veçanërisht për ata që kanë qenë shumë të sëmurë së fundmi. Dashuria, në fundjavë.

PESHQIT

Fundjavë e qetë, tensioni mund të ulet. Nëse jeni në mes të konflikteve familjare ose jeni distancuar nga partneri juaj, mund të ndjeni dhimbje gjatë fundjavës. Për sa i përket punës, nëse keni një projekt në mendje, merruni që tani dhe korrni përfitimet deri në pranverë.