Extra Horoskopi, e shtunë 6 maj 2017

Horoskopi, e shtunë 6 maj 2017

Dashi

Pamja juaj dhe intelekti këtë të shtunë do t’ju bëjë të bini në sy. Në lidhje me dashurinë mund të keni dyshime për partnerin/en, por do të ngelen vetëm në këtë fazë. Nëse keni plane për të hapur një biznes, veproni. Është koha e duhur. Shëndeti do jetë disi problematik, kujdesuni për veten.

Demi

Ka ardhur koha të ndryshoni. Qëndrimi juaj për dashurinë, miqësinë, karrierën, financat duhet të ndryshojë. Megjithatë mos u përpiqni të bëni ndryshime drastike, të menjëhershme, por hap pas hapi. Kujdesuni më tepër për shëndetin tuaj.

Binjakët

Do të keni shumë nevojë të lëvizni dhe të bëni diçka qoftë edhe gabim, në mënyrë që të arrini të kuptoni se çfarë doni në të vërtetë. Marrja e një pushimi të shkurtër do t’ju rikthente më me energji në punë dhe me ide të reja. Largohuni nga e përditshmja. Financat do arrini t’i mbani nën kontroll.

Gaforrja

Mos u ngarkoni me punë, sepse nuk do të mund t’ia dilni dot. Gjithsesi edhe po ia dolët, nuk do të ketë rezultat cilësor. Mbrëmjen do ta kaloni mes njerëzve të dashur dhe partnerit/es. Ata që janë vetëm do realizojnë takime interesante. Financat do jenë të mira, mund të bëni edhe investime.

Luani

Hiqni nga mendja një ide të vjetër, duke menduar për një të re. Do të keni mjaftueshëm kohë për ta bërë këtë. Do të bënit mirë që idenë të mos ia tregoni askujt, por ta vinit në zbatim. Tregohuni më të matur me shpenzimet, pasi ditët në vazhdim do të jenë disi të vështira për ju.

Virgjëresha

Do të kaloni një fundjavë të qetë. Në fushën e ndjenjave partneri/ja do të zbuloj një sekret të vogël. Është mirë që t’iu kushtoni më shumë rëndësi familjarëve, i keni lënë pas dore gjatë kësaj periudhe. Kujdes mos u ekspozoni shumë në diell. Beqarët do preferojnë të mbajnë këtë status edhe për pak kohë.

Peshorja

Nuk do të keni rrugë të mesme. Për të vendosur se çfarë do të bëni kini parasysh përfshirjen e personave të dashur, përveçse atë që ju doni vetë. Në mbrëmje do të bëni një telefonatë të gjatë e cila mund të sjellë ndryshime në jetën tuaj. Shëndeti dhe financat do jenë në kohën e tyre më të mirë.

Akrepi

Një ditë e turbullt dhe me pesimizëm për ju të lindurit e kësaj shenje kjo e shtunë. Por mospasja e shumë pritshmërie ndaj një çështjeje të caktuar do t’ju lejojë që të mos zhgënjeheni, në rast se gjërat do të shkonin keq. Qëndroni më këmbë në tokë, pasi gjithçka është kalimtare dhe ka një zgjidhje.

Shigjetari

Po mendoni shumë: në këtë situatë ju duhet të vini në punë instinktin, si për të mos rënë në probleme që nuk ekzistojnë ashtu edhe për të shmangur humbjen e kohës pas diçkaje që nuk e meriton. Në punë bëni mirë të kërkoni edhe ndihmën e kolegëve nëse doni që projekti të mbyllet me sukses. Kujdes me shëndetin.

Bricjapi

Prej frikës po sajoni në mendje situata jo të vërteta, kur në fakt ato në të vërtetë janë më se të qarta. Pasdite kushtojani kohën një personi që e doni jashtëzakonisht shumë. Dilni dhe shijoni ditën. Financat do arrini t’i përmirësoni falë menaxhimit tuaj të mirë. Do keni mundësi për të bërë edhe shpenzime.

Ujori

Mos u tërhiqni mbrapsht, edhe pse një diskutim do të marrë përmasa të mëdha. Në të vërtetë kjo është mënyra më e mirë për t’u sqaruar mbi të gjitha me veten. Në shoqëri keni njerëz që iu kanë zili, mundohuni t’i shmangni nga vetja.Dashuria do jetë në ditën e saj më të mirë, priten ndryshime të rëndësishme.

Peshqit

Kini durim dhe mos vraponi shumë, sepse do të rrezikoni bukurinë e një momenti. Mos e mbani veten për të shprehur diçka që do t’ju bëjë të lumtur në mënyrë të papritur. Kërkoni dhe merrni atë që ju doni. Shëndeti do jetë paksa delikat sot, prandaj duhet t’i kushtoni vëmendjen e duhur edhe vetes.