Extra Julia Roberts thyen heshtjen mbi vdekjen “zemërthyese” të ish të dashurit të...

Julia Roberts thyen heshtjen mbi vdekjen “zemërthyese” të ish të dashurit të saj Matthew Perry

Aktorja Julia Roberts ka kujtuar ish të dashurin e saj, yllin e ndjerë të “Friends”, Matthew Perry.

Në një intervistë për “Entertainment Tonight”, aktorja ka reflektuar për humbjen e Perry-t, i cili vdiq në tetor në moshën 54-vjeçe.

“Vdekja e papritur e dikujt kaq të ri është zemërthyese”, tha Roberts.

“Unë mendoj se, ju e dini, thjesht na ndihmon të gjithëve të vlerësojmë atë që kemi dhe të vazhdojmë në një mënyrë pozitive sa më mirë që mundemi”, shtoi ai.

Dyshja u takuan për rreth tre muaj në vitin 1990, rreth kohës kur Roberts u shfaq si një yll i ftuar në “Friends”.

Perry shkroi për romancën e tyre të shkurtër në librin e tij të kujtimeve “Friends, Lovers and the Big Terrible Thing”.

“I dërgova asaj tre duzina trëndafila të kuq dhe në kartelë shkruhej: ‘E vetmja gjë më emocionuese se perspektiva për të bërë shfaqjen është se më në fund kam një justifikim për të të dërguar lule’”, ndau ai në librin e tij.

Julia Roberts, shkroi ai, “dukej sikur ajo ishte vendosur në këtë planet për të bërë botën të buzëqeshë, dhe tani, në veçanti, mua. Unë po buzëqeshja si një 15-vjeçar në takimin e tij të parë”.

Ndër të tjera, Julia Roberts shtoi se kishte “të gjitha mendimet dhe ndjenjat e mira” për kohën e saj në setin “Friends” duke luajtur si një ish-shok klase të personazhit të Perry, Chandler Bing.

Po ashtu edhe filmi i ri i Roberts, “Leave the World Behind” në fakt i referohet “Friends”.