Sport Nisja horror e Manchester United, trajneri Ten Hag që tani në rrezik...

Nisja horror e Manchester United, trajneri Ten Hag që tani në rrezik për t’u shkarkuar

Manchester United ka ngecur dhe duket se nuk po ia del që të marrë rezultate pozitive, ndonëse trajneri Erik ten Hag, u mendua që do të sillte përmirësim të theksuar në rezultatet e skuadrës.

Holandezi është nën vëzhgim intensiv, pasi “Djajtë e Kuq” kanë pësuar disfata në të dyja takimet e para të sezonit 2022-2023 të Premier League, ndaj Brighton me rezultatin 1-2 në javën e parë në “Old Trafford”, si dhe u poshtërua me rezultatin 4-0 në transfertë ndaj Brentfod.

Në javën e ardhshme United do të ketë përballë Liverpool-in dhe nëse edhe ndaj “The Reds” nuk merret rezultat pozitiv, stoli i Ten Hag mund të tronditet.

Ky është një fillim katastrofik i sezonit për trajnerin e ri të United, i cili sipas medieve britanike është i dëshpëruar për të sjellë lojtarë të rinj përpara mbylljes së merkatos më 1 shtator.