Sport Partizani kualifikohet në finalen e titullit

Partizani kualifikohet në finalen e titullit

Partizani është vetëm një ndeshje larg titullit kampion.

Të kuqtë e kryeqytetit triumfuan minimalisht ndaj Skënderbeut, në gjysmëfinalen e “Final Four” dhe kanë prerë biletën për në finalen e titullit.

Një gol i shënuar nga Bintsouka në fillimin e pjesës së dytë, i dha fitoren Partizanit.

Në finale, skuadra e Shehit, do të përballet me fituesin e çiftit Egnatia-Vllaznia.