Aktualitet Pjesë e organizatës kriminale në Itali, arrestohet 48-vjeçari në Tiranë

Pjesë e organizatës kriminale në Itali, arrestohet 48-vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin policor të koduar “Milano”, si rezultat i të cilit u bë kapja dhe arrestimi provizor, me qëllim ekstradimin drejt Italisë, i 48-vjeçarit me iniciale B. U. banues në Tiranë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi autoritetet gjyqësore në Milano, Itali, i kanë caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Trafikimi i lëndëve narkotike” dhe “Organizata kriminale”, parashikuar nga Kodi Penal i Italisë.

Interpol Tirana vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.