Aktualitet Pogradec, mbyten dy persona në rezervuarin e Bradomirës

Pogradec, mbyten dy persona në rezervuarin e Bradomirës

Dy persona janë mbytur në Bradomirë të Pogradecit.

Ata kishin shkuar për të peshkuar kur ka ndodhur tragjedia.

Njoftimi i policisë:

Më datë 30.12.2018, jemi njoftuar se në rezervuarin e fshatit Bradomirë, duke peshkuar, dyshohet të jetë mbytur dhe për pasojë ka gjetur vdekjen shtetasi A.P, 50 vjeç, banues ne fshatin Bletas.

Trupi i tij, është gjetur dhe është nxjerrë nga uji prej banorëve të fshatit dhe shërbimeve të Policisë në vendngjarje.

Dyshohet se viktima, ka dalë për të peshkuar së bashku me shtetasin Z.K, 56 vjeç, banues në fshatin Bradomirë, për të cilin po vijojnë kërkimet si dhe pritet ardhja e polumbarëve, për të bërë të mundur gjetjen e tij.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.