20/06/2024
Tags Arben kraja

Tag: arben kraja

Akuzat e PD, KLP për Krajën: Është verifikuar në detaje dhe...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë i ka dalë sot në krah Arben Krajës, kryeprokuror i Strukturës së Posaçme AntiKorrupsion (SPAK), pas akuzave që janë...

PD: Kreu i SPAK, ushtar i diktaturës

Një dokument i publikuar në internet se kreu i Strukturës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka qenë hetues në kohën e...

“Drejtuesi i SPAK ka qenë zyrtar i qeverisë së Ilir Metës”

Prokurori Arben Kraja u zgjodh sot drejtuesi i SPAK, Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion. Ai është më i vjetri në moshë nga të gjithë anëtarët e...

Arben Kraja, kreu i ri i SPAK: Agresivë kundër korrupsionit

Këshilli i Lartë i prokurorisë ka emëruar Arben Krajën si drejtues të ri të Strukturës së Posaçme Anti Korrupsion. Kraja mori 6 vota nga anëtarët...

Kush do ta drejtojë SPAK-un? Prokurori që hetoi Lulzim Bashën, kandidati...

Sot është afati i fundit për prokurorët anëtarë të Strukturës së Posaçme Antikorrupsion që dëshirojnë të drejtojnë këtë strukturë, që të dorëzojnë dokumentacionin së...