20/06/2024
Tags Luljeta Bozo

Tag: Luljeta Bozo

Tërmeti i së martës, ç’do ndodhë në Shqipëri dhe Stamboll, një...

Inxhinierja Luljeta Bozo vijon të jetë një zë qetësues për qytetarët shqiptarë, të cilët prej nëntorit jetojnë të frikësuar nga lëkundjet e vazhdueshme të...

Luljeta Bozo flet për tërmetin: Nga çfarë tjetër rrezikohen ndërtimet në...

Inxhinieria Luljeta Bozo është përzgjedhur nga emisioni “Opinion” në Tv Klan si një nga personazhet e vitit 2019. Profesoresha qetësoi shumë njerëz pas tërmetit...

Profesore Luljeta Bozo, konstruktimi i heroit

Nga Çapajev Gjokutaj Profesore Luljeta Bozo u bë personazhi mbase më popullor i javëve pastërmet. Mediat e prezantojnë si ‘zysha yll e inxhinierisë’, si ’77-vjeçarja...

Një intervistë ndryshe me inxhinieren Luljeta Bozo, gruaja që “vrau” tërmetin

Nga Rudina Xhunga Shqiptarët e Mrekullueshëm sjell zyshën yll të Inxhinierisë. Zonja që “vrau” tërmetin, që na ngrohu zemrat dhe mbajti mendjen. I shkuam në...

“Një falënderim i posaçëm”, Rama takon inxhinieren Luljeta Bozo

Kryeministri Edi Rama ka ftuar në Kryeministri profesoreshën e Inixhinierisë së Ndërtimit, Luljeta Bozon. Rama shpreh vlerësimin për të, për argumentet shkencore në situatën që...

E duan të gjithë! Kush është Luljeta Bozo, profesoresha që njohëm...

Kush është profesoresha e inxhinierisë së ndërtimit, që i ka kushtuar gjithë jetën studimit të dherave dhe si e larguan nga universiteti me një...

“Fshini aplikacionin e tërmetit nga celulari”

Specialistja e inxhinierisë, profesoresha Luljeta Bozo, u kërkon qytetarëve të fshinë aplikacionin për tërmetet nga telefoni dhe të mbledhin mendjen për të mos i...

Ndërtesat e dëmtuara, inxhinierja Bozo: Dëmet nga shkeljet, jo nga tërmeti

Inxhinierja e ndërtimit Prof. Dr. Luljeta Bozo zbuloi gjatë një interviste për A2 shkeljet që bëhen sot në industrinë e ndërtimit, duke nisur nga...