20/06/2024
Tags Spanje

Tag: Spanje

Spanjë/ 5400 punonjës të shëndetësisë, të infektuar me koronavirus

Numri i punonjësve të shëndetësisë të infektuar me koronavirus në Spanjë është rritur në 5 400, 2 000 më shumë në 2 ditët e...

Spanjë, ushtria gjen të moshuar pajetë në azile të braktisur

Një shtëpi të moshuarish në Spanjë është gjetur e braktisur nga ushtria, ndërsa disa të moshuar kishin ndërruar jetë në krevat. Lajmi është konfirmuar nga...

Tragjedi edhe në Spanjë, 462 të vdekur vetëm këtë të hënë

Spanja po përjeton ditë shumë të vështirë. Shifrat e të prekurve dhe viktimave që raportohen ditë pas ditë po njohin vetëm rritje të mëdha. E...

Një tragjedi po ndodh në Spanjë, 462 viktima për 24 orë

462 persona brenda 24 orëve kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 2,182 në Spanjë. Referuar...

Shifra dramatike edhe nga Spanja, 394 viktima këtë të diel

Në një kohë që shumica e opinionit publik botëror ndjek me vëmendje atë që ndodh në Itali, në një tjetër shtet të Europës shifrat...

Socialistët dhe ekstremi i majtë, marrëveshje për krijimin e koalicionit qeveritar...

Socialistët spanjollë dhe partia e ekstremit të majtë Podemos arritën marrëveshjen për krijimin e koalicion qeveritar që do të drejtojë vendin për 4 vitet...

Spanjë/ Socialistët fitojnë sërish, por ngërçi politik mbetet i pazgjidhur

Zgjedhjet e së dielës në Spanjë kanë nxjerrë sërish fitues socialistët në pushtet, dhe përsëri nuk kanë arritur të zgjidhin ngërçin politik që vijon...

Socialistët fitojnë në Spanjë, por nuk krijojnë dot qeverinë

Partia Socialiste e Punës, PSOE e kryeministrit, Pedro Sanchez del partia më e fortë në zgjedhjet parlamentare në Spanjë, por nuk arrin të kapë...