27/06/2019
Authors Posts by American Eye

American Eye

11363 POSTS 0 Komente

Hija e mafies shqiptare mban pezull vrasjen e Erjon Muratit

Mediat franceze kanë rikthyer vëmendjen tek një vrasje e ndodhur 15-vite me parë. Një 27-vjeçar shqiptar u vra në Maurepas më 13 Gusht të...

Mavraj vendos të ardhmen, rikthehet në “shtëpi”

Përfundojnë dilemat rreth së ardhmes së Mërgim Mavrajt. Kapiteni i Kombëtares Shqiptare ka gjetur skuadrën e re. 33-vjeçari është zyrtarisht lojtari më i ri...

Këshilli i Europës anulon misionin vëzhgues në zgjedhjet e 30 qershorit

Këshilli i Europës ka vendosur të anulojë misionin e tij vëzhgues për zgjedhjet e 30 qershorit “për shkak të pasigurisë lidhur me organizimin e...

7 pikat e Alfred Moisiut për zgjidhjen e krizës politike

Ish-Presidenti Moisiu, së bashku me disa intelektualë, përfaqësues të medias, shoqërisë civile dhe biznesit, dolën në një deklaratë publike drejtuar përfaqësuesve të partive politike...

Meta rikthen në Kuvend tjetër ligj

Presidenti Ilir Meta ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin për “Për shërbimin përmbarimor gjyqësor privat”. Në arsyetimin e bërë nga Presidenti për këtë vendim...

Riatdhesohen 32 shqiptarë që kishin kërkuar azil në Francë dhe Belgjikë

32 shqiptarë që kishin kërkuar azil në Francë dhe Belgjikë janë riatdhesuar mëngjesin e sotëm. Policia njofton se atyre iu është refuzuar kërkesa për qëndrim. Ministria...

Stephanie Grisham, Sekretarja e re e Shtypit e Shtëpisë së Bardhë

Stephanie Grisham, zëdhënësja kryesore e Zonjës së Parë të Shteteve të Bashkuara, Melania Trump, është emëruar sekretare e re e shtypit e Shtëpisë së...

Kopshtari shqiptar i kanabisit kërkon të dëbohet nga Britania

Policia gjeti një fermë me kanabisi në një shtëpie në Derby ku pothuajse çdo dhomë ishte konvertuar në kushte për të rritur drogën. Bimët në...

Shkarkimi i Presidentit/ Komisioni i Ligjeve voton ngritjen e komisionit hetimor

Komisioni i ligjeve ka prezantuar raportin për shkarkimin e presidentit që do t’i dërgohet Kuvendit. Relatori Adnor Shameti u shpreh :”Presidenti nuk kishte interes për...

Fotoja që po trondit botën, babai dhe vajza mbyten teksa përpiqen...

Një fotografi e babait dhe vajzës së vogël të mbytur në lum në kufirin Meksikë-SHBA, ka tronditur mbarë opinionin publik. Imazhet tronditëse janë publikuar...