28/11/2022
Authors Posts by American Eye

American Eye

57789 POSTS 0 Komente

Dua Lipa merr nënshtetësinë shqiptare

Këngëtarja e famshme Dua Lipa ka marrë sot nënshtetësinë shqiptare nga presidenti i Republikës Bajram Begaj. Presidenti Begaj priti sot artisten e mirënjohur, e cila...

110 vjet pavarësi, Kurti: Ndarjet krahinore pengesë atëherë dhe sot, duhet...

Në fjalën e tij gjatë seancës së përbashkët të dy kuvendeve Kosovë-Shqipëri që po zhvillohet në Tiranë në kuadër të 110 vjetorit të shpalljes...

Kurti nga Tirana mesazh të rinjve që largohen: Shqipëria dhe Kosova...

Shqipëria bëhet! Kosova bëhet! Trojet ku jetojnë shqiptarët do të bëhen. Këtë mesazh përcolli nga Tirana në mbledhjen e përbashkët të dy kuvendeve kryeministri...

Mbrëmja e rekordeve, Mbappe barazon Pelenë dhe Messi si Maradona

Në fillim Franca dhe pastaj Argjentina. Në fillim Kilian Mbappe dhe pak orë më pas Lionel Medsi. Mbrëmja e së shtunës ishte një mbrëmje...

Mbledhja e përbashkët Shqipëri-Kosovë sjell Bashën në Kuvend

Mbledhja e përbashkët e dy kuvendeve të Shqipërisë dhe Kosovës ka sjellë në sallën e Kuvendit ish-kreun demokrat Lulzim Basha, pas disa kohësh mungesë. Në...

Konjufca: Sa më afër Shqipëria me Kosovën, aq më shumë do...

Kuvendi i Shqipërisë dhe ai i Kosovës po mbajnë një seancë të përbashkët parlamentare në vigjilje të 110-vjetorit të Pavarësisë. Gjatë fjalës së tij...

Nis mbledhja e përbashkët e dy kuvendeve, Nikolla: Një komb, një...

Ka nisur në ambientet e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë mbledhja mes parlamentarëve të Shqipërisë dhe Kosovës. Ceremonia nisi me himnin e Kosovës për...

Aksident me vdekje në autostradën Durrës-Tiranë, humbin jetën 2 pasagjeret

Një aksident tragjik me pasojë vdekjen e 2 pasagjereve ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në autostradën Durrës-Tiranë. Policia njofton se...

Vetëm Enkeleida Fejzos i trembet Erion Veliaj

Nga Edmond Ismailati Mesa shikoj, PD-ja po shkon e përçarë në zgjedhjet bashkiake, në kryeqytet dhe shkallë vendi. Në një sondazh tjetër që është në qarkullim...

Magji e Messit, perlë e Fernandez, Argjentina mund Meksikën dhe largon...

Leo Messi ka ringjallur Argjentinën dhe e ka vënë në rrugën e kualifikimit që duhet ta arrijë ndeshjen e ardhshme kundër Polonisë të mërkurën,...