04/03/2024
Authors Posts by American Eye

American Eye

68771 POSTS 0 Komente

Juventus kursen 33 mln euro nga Pogba, hedh sytë nga Koopmeiners

Reagimi zyrtar mungon, me Juventusin që pret fjalën e fundit nga CAS për çështjen Pogba. Skualifikimi katërvjeçar për doping që i është bërë francezit...

Vodhi para në marketin ushqimor nën kërcënimin e armës, arrestohet i...

Kavajë - Pas njoftimit për vjedhjen me armë, të një shume parash, rreth orës 18:40, të datës 29.02.2024, në një market me ushqime, në...

“Ti nuk pate frikë, as ne nuk do të kemi”, mijëra...

Mijëra njerëz pritën mes duartrokitjeve arkivolin e Aleksei Navalni, teksa mbërriti në një kishë në periferi të Moskës, ku u zhvillua ceremonia mortore për...

Integrimi “peng” i Greqisë, ambasadori holandez: Vendimi për negociatat do merret...

Ambasadori i Holandës në Shqipëri, Reinout Vos, nga Korça pas një takimi që ka pasur me studentë të fakultetit ekonomik ka komentuar hapjen e...

Reforma territoriale, Meta: Nuk prodhoi decentralizim dhe nuk shtoi autonominë

Partia e Lirisë organizoi këtë premte një tryezë ku analizoi se çfarë ka prodhuar Reforma Territoriale, e cila ka hyrë në fuqi prej vitit...

Balluku në Azerbajxhan: Gazifikimi rrit sigurinë energjetike për Shqipërinë dhe rajonin

Zëvendëskryeministrja, njëherësh Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ishte në Azerbajxhan ku mori pjesë në Ministerialin e 10-të të Korridorit Jugor të Gazit,...

Hiqen vizat mes Shqipërisë dhe Azerbajxhanit

Është nënshkruar në Baku marrëveshja për heqjen e vizave për qytetarët shqiptarë që udhëtojnë drejt Azerbajxhanit. Marrëveshja u firmos nga zëvendësministri i jashtëm shqiptar...

Të dënuar me burg për vepra të ndryshme, ekstradohen në Shqipëri...

Katër persona janë ekstraduar nga vendet të huaja drejt Shqipërisë, pasi ishin dënuar dhe akuzuar për një sërë veprash penale. 4 personat e ekstraduar,...

Vrau baronin shqiptar të drogës në Bruksel, gjykata belge dënon me...

39-vjeçari shqiptar, Afrim Mema, i akuzuar për një vrasje në Strombeek-Bever në Belgjikë është dënuar me 30 vjet burg nga juria popullore e gjykatës...

I dënuar me 13 vite burg, arrestohet polaku në Shqipëri

Policia ka arrestuar një shtetas polak në Shqipëri, i cili kërkohet nga vendi i tij. 43-vjeçari është i dënuar në Poloni, me 13 vjet...