26/02/2024
Authors Posts by American Eye

American Eye

68633 POSTS 0 Komente

Debati për Sigurimin/ Kastriot Dervishi i përgjigjet Auron Tares: Ke dashuri...

Studiuesi Kastriot Dervishi i është përgjigjur kolegut të tij, Auron Tare, i cili në një shkrim të mëparshëm, pati replikuar me të në lidhje...

Granit Xhaka rrëfen ëndrrën, Arsenalin dhe Henrinë: Skënderbeu kualifikohet

Granit Xhaka është kthyer në një ndër futbollistët më të rëndësishëm tek Arsenal, teksa ka marrë vlerësimet maksimale nga trajneri Arsen Wenger për paraqitjet...

PD mendjen sërish tek tepsia: Duam qeverinë, por jo me Ramën...

Ndërkohë që PS me në krye Edi Ramën fituan plot 74 mandate në zgjedhjet e 25 qershorit, duke siguruar të vetëm mandatin e dytë...

Fabula verore për kthimin e vizave: sa është reale dhe sa...

Nga Ylli Pata Është bërë pjesë e debatit politik të opozitës së re një raport i policisë holandeze mbi kriminalitetin shqiptar në atë vend. Sipas...

Basha mesazh për ndarjen nga jeta të ish-kryeministrit të Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas ndarjes nga jeta të ish-kryeministrit të Kosovës, Bajram Rexhepi, në nder të tij ka shkruar në facebook se “pak...

Angela Merkel Muhammed, ndër banoret më të reja në Gjermani

Një familje refugjate siriane në Gjermani ka quajtur vajzën e saj të porsalindur, Angela Merkel Muhammed, si shenjë mirënjohje ndaj kancelares gjermane për politikën...

9 gjёra qё ndoshta nuk i dini pёr Katarin

Sa ёshtё i pasur Katari? Pse “bёn shopping” nё botё? A ёshtё e vёrtetё qё tё dielёn punohet? Dhe mbi tё gjitha pse ёshtё...

E padëgjuar! Shkojnë në Durrës për videoklipin e dasmës, por nuk...

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur këto ditë kur një grup dasmorësh, bashkë me çiftin, kanë shkuar për të shkrepur disa foto dhe për...

Mësimet e Albert Ajnshtajnit për jetën, njeriun, lumturinë dhe punën

Përgjatë viteve, emri i Albert Ajnshtajnit u bë sinonim i gjeniut. Gjatë jetës së tij, Ajnshtajn ndryshoi botën duke shpjeguar si funksionon realiteti më...

Raporti i KLSH: Autoriteti Kombëtar i Ushqimit nuk garanton sigurinë ushqimore...

Kontrolli i Lartë i Shtetit konstaton se Autoriteti Kombëtar i Ushqimit nuk arrin të garantojë sigurinë ushqimore në vend. Përfundimi është arritur pas një auditimi...