20/06/2024
Authors Posts by American Eye

American Eye

71113 POSTS 0 Komente

Leo Messi mposht Atletico-n, i jep kreun Barçës

Barcelona ka fituar 2-1 kundër Atletico Madrid në “Vicente Calderon”. Kjo ka qenë fitorja e katërt radhazi në La Liga për skuadrën e Luis...

Çfarë fshihet pas Zharrzës?

Qëndrojnë ditë natë aty. Shtrirë përdhe, në të ftohtin e shkurtit dhe shiun litar. Nuk largohen asnjë minutë. As nga vështrimet e habitura të...

Rama premton dëmshpërblim për banorët e Zharrëzit: Ata po nxiten kundër...

Në Komunikimin e Javës Kryeministri Edi Rama ka folur për protestën banorëve të Zharrëz të cilët kanë ecur nga Fieri deri në Tiranë. Rama...

Majlinda Bregu flet për protestën, komplimentat e Ramës dhe për Bashën

Deputetja e Partisë Demokratike, njëkohësisht edhe kryetarja e Komisionit për Integrimin, Majlinda Bregu ka qenë e ftuar në “E Diell”, në një intervistë me...

Gabimet e përditshme që bëjmë gjatë pastrimit të fytyrës

Pastrimi i fytyrës në mëngjes dhe në mbrëmje është i rëndësishëm për të pasur lëkurë të bukur. Mirëpo, nëse mjaftoheni vetëm me larjen gjatë dushit,...

Atentati me eksploziv/ Kush është shënjestra dhe vrasjet që e ndoqën...

Policia e Fierit po heton pistën e hakmarrjes për të zbardhur atentatin me eksploziv të mbrëmjes së të shtunës ku mbeti i plagosur teksa...

Durrsakja rrëfen tmerrin me shoferin e furgonit: Më përdhunoi në natyrë...

Zbardhet dëshmia e vajzës së përdhunuar në Durrës. Pasditen e së enjtes shtetasja E.C., 18 vjeçe,  kishte dalë e vetme nga shtëpia për të shkuar...

Procedura për të kontrolluar pronësinë e automjeteve: Si veprohet nëse nuk...

Të gjithë qytetarët mund të aplikojnë në shërbimin “e –Albania” për të marrë informacion mbi gjendjen dhe pronësinë e automjetit. Ky shërbim elektronik u vjen...

Rama, batuta në Facebook me komentuesit për xhupin e… Juventusit

Shfaqja e kryeministrit edhe në takimet e fundit në Vlorë me xhupin me logon e Juventusit është bërë shkak për komente të ndryshme nga...

Historia e Albanës, sakrifikon ëndrrën për t’u bërë police që mamaja...

Albana, një bullgaro-shqiptare që ka ëndërr të bëhet police erdhi në emisionin “E Diela Shqiptare” në rubrikën “Ka një mesazh për ty” për të...